Byla to klíčová odpověď hned za 53 vteřin po vyrovnávacím gólu Třince na 1:1. „Výborně jsme hráli v obraně, zhušťovali jsme své pásmo. Skvěle jsme si počínali i ve středním pásmu, dobře jsme napadali," ocenil brněnskou defenzivu asistent Karel Beran.

Třinečtí hokejisté na obranu Komety nakonec vyzráli jen jednou. „V první třetině byl vidět drajv a chuť zlomit zápas na naši stranu. Ve třetí třetině jsme si pak vybojovali dvě velké šance na srovnání skóre, ale ty jsme neproměnili," litoval domácí asistent Václav Varaďa, jemuž chybělo sedm hráčů základní sestavy.

Defenzivní složka Komety nepoutala jen kvůli kvalitnímu výkonu, ale i z jiného důvodu. Mezi sedmi beky se neobjevil Tomáš Malec. Možná slovenský obránce bude tím, kdo opustí brněnský kádr.

V ofenzivě Komety opět zafungovala spolupráce první útočné formace Vojtěch Němec, Jan Hruška a David Ostřížek. Posledně jmenovaný přesnou střelou trefil do horního růžku devatenáct sekund před první sirénou domácí branku.

Bývalý hráč třineckých Ocelářů zářil radostí. „Byla tady celá rodina, takže jsem jim poslal nahoru do hlediště gólík. Na utkání se byl podívat i brácha, tak snad mu předám motivaci," usmíval se Ostřížek. Jeho bratr nastupuje ve druhé lize za Frýdek-Místek.

Domácí mohli odvrátit nepříznivou bilanci ve třetí třetině. Proti byl však skvělým zákrokem hostující gólman Marek Čiliak, jenž zastavil svou lapačkou střelu Erika Hrni. „Čiliakův zákrok byl klíčový. Tam se to zlomilo," chválil Beran.

Kometa poskočila na pátou příčku tabulky. Úspěšným zápasem se nabudila na prestižní duel s Chomutovem, který vyzve v neděli od sedmi hodin večer v DRFG Areně.

HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 28. Dravecký (Chmielewski, Irgl) – 20. Ostřížek (J. Hruška, Kováčik), 28. Kuboš (H. Zohorna). Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Skopal, Lukš. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 5094.

Sestavy:

Oceláři Třinec: Hrubec – Klesla, M. Doudera, Nosek, L. Doudera, Roman, Linhart, navíc od 43. Adámek, Foltýn – Irgl, Polanský, Hrňa – Chmielewski, Klepiš, Svačina – Dravecký, Rákos, Cienciala – Jašek, Matuš, Rufer. Trenéři: Kalous a Varaďa.

KOmeta Brno: Čiliak – Spang, T. Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Kuboš, Stehlík, Ptáček – V. Němec, J. Hruška, Ostřížek – Vondráček, H. Zohorna, J. Káňa – Dočekal, L. Čermák, Burian – R. Zohorna, Koreis, Raška. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.