Cíl cesty Kometa expresu? Dopřát fanouškům zážitek, ukázat jim multifunkční Ostravar arénu a domů se vracet se třemi body do tabulky. „Kromě klubových partnerů a realizačního týmu pojedou rodiny hráčů, zhruba dvě stě dětí a spousta dalších. Věřím, že hráči do utkání půjdou po hlavě a dotáhnou zápas do vítězného konce, abychom se vraceli s výbornou náladou,“ přál si brněnský asistent kouče Kamil Pokorný.

Atmosféra byla výborná už před odjezdem o půl jedné odpoledne z nádraží v Králově Poli. „Jde o parádní akci. Jsem moc ráda, že Kometa expres opět vyjel. Ale měl by se vypravovat častěji,“ usmívala se třicetiletá Tereza, oddaná fanynka Komety.

Vlak dorazil do cílové stanice Ostrava-Vítkovice krátce před třetí hodinou odpoledne a průvod fanoušků se vydal směrem ke stadionu.

Fanoušci, velcí i malí, se pustili do skandování chorálu. Znělo: Říkám vám to posté, dnes vyhrají hosté. „Po cestě ve vlaku jsme moc nefandili, protože jsme se šetřili, abychom měli připravené hlasivky na stadionu. Tam budou potřeba,“ líčil čtyřiatřicetiletý Petr, který cestoval i prvním Kometa expresem do Prahy. „Fantastický zážitek, vzpomínám na to moc rád. Sice jsme prohráli výsledkově, ale hlediště jsme opanovali,“ doplnil.

O výsledku zápasu ve Vítkovicích neměli příznivci nejmenších pochyb. „Kometa vyhraje 4:0 a branky dá Baranka, Mallet, Plekanec a Mueller,“ předpovídal dvanáctiletý Matěj ze čtvrté třídy základní školy. „Gól nedostaneme,“ měl jasno.

Prognóza vzala zasvé v desáté minutě. Domácí ujeli dva na jednoho a překonali Karla Vejmelku poprvé.

V první třetině se za bouřlivé atmosféry, o kterou se staraly oba tábory fanoušků, hrál rychlý, svižný hokej.

Vyrovnání a zároveň přesného tipu střelce se dvanáctiletý Matěj společně se všemi fanoušky dočkal krátce po začátku druhého dějství. Skóroval Ivan Baranka.

Pak už střílely góly jen Vítkovice, prosadily se ještě třikrát. „V poslední době dostáváme hrozně moc gólů, pak se těžko vyhrává, když obdržíme každý zápas tři čtyři branky. Musíme tohle zlepšit,“ hlesl brněnský forvard Tomáš Plekanec.

Příznivci úřadujícího mistra i přes nepříznivý vývoj fandili neustále a vytvářeli fantastickou kulisu. Zatímco na góly vyhrál ostravský celek 4:1, tak na fandění to bylo nerozhodně. Nutno dodat, že domácí měli zhruba o osm a půl tisíce hlasivek víc.

Vítkovice – Kometa Brno 4:1

Třetiny: 1:0, 1:1, 2:0.

Branky a nahrávky: 10. Š. Stránský (P. Zdráhal, Mrázek), 28. Výtisk (Š. Stránský, P. Zdráhal), 52. Dej (Lev, Olesz), 58. Olesz (Lev) – 23. Baranka (P. Holík).

Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. Střely na branku: 32:38. Rozhodčí: Hribik, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan.

Diváci: 9539

Vítkovice: Bartošák – Výtisk, D. Krenželok, Šidlík, Gregorc, Mrázek, Trška, Černý – Olesz, Lev, Dej – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Szturc, Baláž, Poletín – Schleiss, Š. Stránský, P. Zdráhal.

Kometa: Vejmelka – Baranka, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Hruška, Plekanec, Mallet – Dočekal, L. Čermák, Vondráček – Kusko, Střondala, Köhler.