Majitel a kouč Komety Libor Zábranský uskutečnil svůj plán a speciální vlak s hráči A týmu, talentovanými hokejisty, dětmi a klubovými legendami vyrazil do Prahy. Projelo se jím 1120 cestujících v patnácti vagonech. „Je to velká propagace mládežnického dění, jedou s námi nejmenší až po nás starce na chmelu. Pro děti, co začínají s hokejem, to je zajímavé, podívají se na pěknou arénu v Praze,“ povídal sedmasedmdesátiletý bývalý útočník ZKL Brno Milan Kokš.


Výjimečný den však na ledě odstartoval hostující tým vlažněji. Sparťané na Kometu vlétli. „Šlo o plán Sparty vletět na to a vyprovokovat nás. Prostě jsme nebyli na začátku tak hladoví,“ uvědomoval si brankář Marek Langhamer, který má za sebou premiéru v dresu Komety.

V první třetině zápas okořenilo několik tvrdých zákroků a bitek. V jedné z nich zdolal Richard Jarůšek Jakuba Krejčíka. Sparťané šli do vedení zásluhou Lukáš Klimka, na nějž navázal Petr Kalina.

Za Kometu snížil Vojtěch Němec a na třetí branku Sparty od Jarůška reagoval trefou už jen Ondřej Němec. „I když jsme prohrávali, nesložili jsme zbraně a hráli až do konce. Musím poděkovat hráčům za to, že se nepoložili. Ke konci se stala chybička u střídání, vyloučení a asi jsme se sami zbavili šance hrát power play. Škoda, že jsme nemohli dát fanouškům dárek před Vánoci,“ pokrčil rameny asistent kouče Komety Petr Haken.

16 343 – tolik fanoušků se nakonec vměstnalo do O2 Areny. Smysl výjezdu byl také ukázat dětem moderní halu, o jejíž výstavbu se klub snaží i v Brně. „Skvělá atmosféra, jen s hořkou tečkou,“ dodal Němec.

Sparta Praha – Kometa Brno 3:2
Třetiny: 1:0, 1:1, 1:1. 
Branky a nahrávky: 10. Klimek (Forman, Pech), 32. Kalina (Hlinka, Mikuš), 41. Jarůšek (Říčka) – 33. V. Němec (Zaťovič), 48. O. Němec (Erat). Rozhodčí: Hodek, Hradil – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:11, navíc Jarůšek (Sparta) 10 minut. Bez využití. Střely na branku: 42:28. Diváci: 16343.
 
Sparta Praha: Aittokallio – Švrček, Piskáček, Mikuš, Kalina, Pavelka, Nedomlel, Dvořák – Říčka, Vrána, Kudrna – Jarůšek, Hlinka, Reichenberg – Klimek, Pech, Forman – Kumstát, Černoch, Uher. Trenéři: Výborný, Nedvěd a Janeček.
Kometa Brno: Langhamer – Barinka, O. Němec, Gulaši, Krejčík, Malec, Bartejs – Horký, Hruška, Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – R. Zohorna, H. Zohorna, Mallet – Dočekal, Nahodil, Svoboda – T. Havránek.