Tentokrát se vydala do Vítkovic, kde Kometa sehraje od půl šesté večer s domácím celkem ligový duel. Do patnáctí vagónů se vměstnala zhruba tisícovka lidí. „Pojedou rodiny hráčů, děti z dětských domovů a spoustu dalších. Věřím, že hráči do utkání půjdou po hlavě a dotáhnout zápas do vítězného konce a nálada při zpáteční cestě bude výborná,“ přál si brněnský asistent kouče Kamil Pokorný.

Atmosféra byla výborná už před odjezdem. „Jde o parádní akci. Jsem moc ráda, že Kometa expres opět vyjel. Ale měl by se vypravovat častěji,“ usmívala se fanynka brněnského týmu.

Vlak chvíli před třetí hodinou odpolední dorazil do cílové stanice Ostrava-Vítkovice a průvod fanoušků se vydal směrem ke stadionu. Fanoušci, velcí i malí, se pustili do skandování chorálu. Znělo: Říkám vám to posté, dnes vyhrají hosté.

O výsledku dnešního zápasu měli ti nejmenší jasno. „Kometa vyhraje 4:0 a góly dá Baranka, Mallet, Plekanec a Mueller,“ předpovídal dvanáctieltý Matěj ze čtvrté třídy základní školy. „Gól nedostaneme,“ měl jasno.