Předchozí
1 z 4
Další

Steve Moses zaznamenal v jedenácti duelech pouze tři branky.Steve Moses zaznamenal v jedenácti duelech pouze tři branky.Zdroj: HC Kometa Brno/Vít Golda

NEJISTÝ KANONÝR. V minulé sezoně Luboš Horký, předtím Peterové Mueller nebo Schneider. Kometě zkraje sezony chybí příspěvek od ryzího kanonýra určeného na střílení branek

Tím má být americký snajpr Steve Moses, který sice od začátku sezony zlepšil své výkony, tři vstřelené branky v jedenácti duelech jsou ale od hráče jeho jména málo. V prvních týdnech jeho roli suploval nebývalým střeleckým apetitem hyperofenzivní zadák Daniel Gazda, který zatím nasázel pět branek. V posledních dvou duelech ale neskóroval a je jasné, že nastolené tempo prakticky není možné udržet.

Druhým nejlepším střelcem Komety je pak se čtyřmi trefami spíše defenzivněji laděný forvard Lukáš Cingeľ, s nímž se také nedá počítat v roli kanonýra pro celou sezonu. Kometa bude muset doufat v probuzení Mosese nebo věřit, že se někdo rozjede jako v minulém ročníku Jakub Flek, který ve střelecké tabulce málem dohnal Horkého.

Petr Holík (na snímku v modrobílém dresu) v této sezoně zatím marně hledá formu.Petr Holík (na snímku v modrobílém dresu) v této sezoně zatím marně hledá formu.Zdroj: ČTK

PŘÍSPĚVEK OD ESA. Od svého příchodu do Komety v roce 2018 byl Petr Holík vždy nejhůř druhým nejproduktivnějším hráčem Komety v klubové produktivitě.

Mozek týmu se na úvod tohoto ročníku souží. V jedenácti duelech nasbíral pouhé tři body za tři asistence a v klubové produktivitě je až jedenáctý, navzdory tomu, že osobní čísla si pravidelně může vylepšovat v početních převahách. V nich ovšem působí těžkopádně.

Přesilovky zatím trápí hokejovou Kometu.Přesilovky zatím trápí hokejovou Kometu.Zdroj: Deník/Zdeněk VAIZ

VKLAD SPECIÁLNÍCH TÝMŮ. Souvisí s předchozím bodem, protože brněnská přesilovka v posledních letech stojí a padá právě s Holíkem.

Kometa sice v posledních třech duelech využila aspoň jednu přesilovku, její úspěšnost 14,58 procent je ale stále výrazně podprůměrná. „Není to ono. Musíme si přesilovkami víc pomáhat. Týmu to hrozně pomůže, ať už ubráněné oslabení nebo proměněná přesilovka. To přesně rozhoduje tyhle zápasy, které jsou vyrovnané,“ hlesl po nedělní prohře 3:5 s Vítkovicemi brněnský forvard Cingeľ.

Při oslabeních je Kometa s úspěšností 72,09 procent ubráněných oslabení dokonce druhá nejhorší v soutěži po Liberci.

Kristián Pospíšil (v modrobílém dresu) scházel Kometě v posledních dvou duelech.Kristián Pospíšil (v modrobílém dresu) scházel Kometě v posledních dvou duelech.Zdroj: HC Kometa Brno/Vít Golda

ABSENCE OPOR. Kometa se momentálně potýká také s absencemi opor. Hned v prvním kole si zlomil ruku důležitý útočník Andrej Kollár.

Dlouho absentoval třeba i Tomáš Vincour, který sice už mezi tahouny nepatří, ale může být důležitým prvkem ve čtvrté formaci a po svém návratu ve čtvrteční partii proti Plzni hned rozhodl o výhře svého týmu 2:1.

Poslední dva duely vynechal forvard z elitní formace Kristián Pospíšil, v neděli pro nemoc scházel i jiný důležitý útočník Jakub Flek. „Jsou to hráči, kteří umí strhnout celou formaci i tým a vnést do hry energii,“ přemítal Cingel.

Není navíc jisté, že se oba dají dohromady do nejbližšího utkání. To Brňané sehrají na domácím ledě v pátek od šesti hodin večer proti Liberci.