Ta by jeho příchod měla potvrdit v nejbližších hodinách. „Přestupové období končí o půlnoci. Zažili jsme případy, kdy se příchody dolaďovaly jen pár minut před koncem, takže k případným posilám se zatím nebudu vyjadřovat,“ sdělil brněnský asistent kouče Kamil Pokorný.

Zároveň ale nezastírá, že Kometa se po posilách rozhlíží. „Uvidíme, co se bude dít. Samozřejmě že Libor Zábranský ani sportovní úsek nespí,“ podotkl Pokorný.

Přesto zatím zůstává veřejným tajemstvím, že Červený posílí Kometu.

Ten přitom naposledy nastoupil 22. prosince proti Plzni. Od té doby nehrál. Trápí jej totiž následky po otřesu mozku. Ale jestliže se jeho stav nezlepšil, Brno by jej přivádělo jen stěží.

V aktuálním extraligovém ročníku přitom stihl odehrát třicet duelů, ve kterých nasbíral šestnáct bodů.

Když ho Hradec podepisoval na čtyři roky, sliboval si od něj kvalitní výkony. Ty dostal, ale v omezené míře. „Už při předchozím angažmá jsme byli s rodinou v Hradci spokojení. Domluvili jsme se na čtyři roky, protože věřím v nastavenou koncepci klubu,“ hlásil třicetiletý Červený na začátku léta.

Jeho čtyřletá vize v dresu Mountfieldu se smrskla na půl roku. Červeného smlouvu totiž přebere Kometa.

Otázkou ale zůstává, kdy bude Červený připraven nastoupit? Jedno je jisté, v dnešním zápase Komety na domácím ledě proti Mladé Boleslavi to ještě nebude.

V duelu, jenž začíná v šest hodin večer, bude mít Kometa přece jen jednu posilu. Po zranění se do hry totiž vrací forvard Tomáš Vincour, který vynechal posledních šest extraligových soubojů. „Vinnie se uzdravil a vrátí se do druhé lajny k Plekymu a Špenátovi (Tomáš Plekanec a Martin Erat – pozn. red.). Díky tomu se nám opět naskýtá vícero variant, jak složit útoky,“ liboval si Pokorný.

Mimo hru stále zůstává zraněný elitní centr Petr Holík, u kterého se rýsuje návrat nejdřív po reprezentační přestávce, která je na programu příští týden.

Na jeho místě se už vystřídalo už několik hráčů, nikdo nevydržel delší dobu. Nejprve volba padla na Plekance. Po boku Martina Zaťoviče a Petera Muellera si zahráli i Daniel Rákos či Jan Hruška. V posledním utkání tam pak naskočil Šimon Stránský. „Byl to první zápas, co jsme spolu hráli, takže jsme si na sebe především zvykali. Pokud zůstanu v první lajně, ještě chvíli potrvá, než se sehrajeme,“ podotkl Stránský.

A Pokorný potvrdil, že se v elitní útočné formaci objeví i proti neoblíbené Mladé Boleslavi, která zdolala Kometu už osmkrát v řadě. „Pamatuji si, že jsme podobnou sérii měli i s Vítkovicemi, ale pak jsme je porazili osmkrát po sobě,“ zmínil Pokorný.

Boleslav si navíc z posledních tří návštěv z Brna odvezla plný bodový zisk a neobdržela ani jeden gól. Doma jí Kometa dala branku naposledy 8. prosince 2017. „Nejvyšší čas to zlomit,“ burcoval brněnský forvard Silvester Kusko.