Střelecké trápení Komety pokračuje. Brněnští hokejisté v posledních třech zápasech vstřelili jen dvě branky. Ve 24. extraligovém kole podlehli Boleslavi 1:2 po samostatných nájezdech.

V nich domácí podtrhli trable v zakončení. Trefil se jen Brabenec, Houdek s Eratem pozorného boleslavského gólmana Schwarze neprostřelili. Za hosty proměnili své pokusy Sýkora a Vrbata, který rozhodoval nájezdy i v Kladně.

Modrobílí opět pálili šance, těžko se probíjeli přes boleslavskou defenzivu a z jedenácti přesilovek využili jedinou. „Samozřejmě nás to deptá. Fanoušci nám stále fandí. Boleslav v úvodní třetině tři minuty nevyjela z pásma, ale my to nevyužijeme. Strašně moc chceme, ale prostě to nejde,“ posteskl si brněnský útočník Pavel Selingr.

Právě křídelní útočník Dopitovy formace utnul po 137 minutách brněnský gólový půst. V polovině zápasu srovnával na 1:1. Jenže další gól už Brňané nepřidali, i když šancí měli hodně. „Mnohem víc jsme stříleli. Ale nedostávali jsme se k odraženým pukům, schází nám timing před brankou,“ říkal posmutnělý Selingr.

Největší brněnskou příležitost promarnil v 53. minutě Dopita, který nestačil usměrnit kotouč do odkryté branky. Modrobílí se trápili i v prodloužení, kdy nevyužili dvouminutovou početní výhodu 4 na 3. „Proměnili jsme sice jen jednu přesilovku, ale taky jsme jich hodně ubránili. V závěru zápasu už klíčovým hráčům asi docházely síly. Netlačili jsme se tolik před branku. S jedním gólem se vyhrává jen velmi sporadicky,“ měl jasno brněnský kouč Pavel Pazourek.

Boleslav v Brně uspěla s vyčkávací taktikou, dobře bránila a mohla si odvézt i tři body, kdyby Král osm minut před koncem řádné hrací doby neorazítkoval pouze tyč Hoviho branky. „Předvedli jsme týmový výkon. Třetí třetinu jsme sehráli dobře takticky, v prodloužení při nás stálo štěstí,“ pochvaloval si asistent boleslavského kouče Jiří Šejba.

Jeho tým narazil v Rondu na velmi bouřlivé prostředí. Oba fanouškovské tábory se nemají v lásce od loňských bitev v play off první ligy. Boleslavští hráči však atmosféře nepodlehli a z Ronda si po úspěšných nájezdech odvezli bod navíc.

Kometa může zapomenout na problémy v ofenzivě až za týden, kdy doma hostí Karlovy Vary.

HC Kometa Brno – BK Mladá Boleslav 1:2 sn
- Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0 – 0:0
- muž zápasu: Schwarz
- Brno: Hovi – Richter, Zubíček, Koma, Bičánek, Novák, Ovčačík, Houdek, Mojžíš – Svoboda, Procházka, Dlouhý – Erat, Dopita, Selingr – Vondráček, Huml, Varaďa – Bourret, Ludvík, Brabenec. Trenér: Pazourek.
- Mladá Boleslav: Schwarz – Žabka, Kasík, Šterbák, Jiruš, Duben, Lehikoinen, Frolo, Jindra – Pabiška, Král, Handlovský – Nouza, Sýkora, Boháč – Fabuš, Macho, Bahenský – Vrbata, Virkkunen, Gajovský. Trenér: Čermák.
- Branky a nahrávky: 29. Selingr (Dopita, Erat) – 23. Boháč (Nouza) Rozhodčí: Hradil, Souček – Charvět, Kalivoda. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. - - - - Diváci: 7200.

Střelba je kámen úrazu, uvědomuje si Dlouhý

ROZHOVOR - Hokejistům Komety Brno zůstane po duelu s Mladou Boleslaví v ústech trpká příchuť. Ve vyhecovaném zápase dvou extraligových nováčků z posledních dvou sezon se brněnští hráči dokázali střelecky prosadit jen jednou.

Nic s tím nenadělal ani útočník Radek Dlouhý, který stejně jako jeho spoluhráči na boleslavského gólmana Marka Schwarze recept nenašel. „Bohužel se nám zase nepovedlo dát góly. Produktivita je naše veliká slabina,“ uvědomuje si sedmadvacetiletý hokejista.

Plný počet bodů se vám opět nepodařilo získat. Jak hodnotíte duel s Mladou Boleslaví?
Samozřejmě jsme chtěli bodovat. Cíl se nám ale nesplnil. Potřebovali jsme tři body a máme jenom jeden. Na jeden dva góly se nevyhrává.

Kde se stala chyba, že se nepodařilo střelecky prosadit?
Rozhodla asi první třetina. Měli jsme tam dost šancí, a kdybychom je proměnili, tak vývoj zápasu mohl být jiný.

Vychytal vás brankář Marek Schwarz…
Chytal hodně dobře, ale bylo to v některých situacích také o štěstí. Bohužel se nám nepovedlo dát góly. Produktivita je naše veliká slabina v posledních zápasech. Musíme na tom pořád pracovat a pilovat koncovku.

Měli jste k dispozici dostatek přesilových her a využili jste jen jednu. Proč vám přesilovky nejdou?
Musíme přesilovky zjednodušit. Dávat puk víc na beky a častěji střílet. Je potřeba taky jít víc do brány a dorážet. Dostaneme se sice do třetiny, kde máme padesát přihrávek, ale nevystřelíme ani jednou. Střelba je náš kámen úrazu.

V přesilovkách nejste přímočaří?
Vždycky se dostaneme do fáze, kdy zalezeme do rohu a tam hru zabrzdíme. Hrajeme potom po mantinelech a nikdo nejde před bránu. Když už máme střelbu, tak trefíme prvního hráče.

Zápas byl hodně vyhecovaný. Vnímal jste na hřišti větší emoce mezi soupeři?
Osobně si myslím, že na hřišti žádná nenávist nebyla. Byl to zápas, jako každý jiný. Pro fanoušky Boleslav znamená asi něco jiného. Že bych zápas viděl jako nějak extra vypjatý? To vůbec.