HC Kometa Brno – Bílí Tygři Liberec 3:2

Tři body. Minimální ztrátu v tabulce má Kometa po včerejším 38. extraligovém zápase na předposlední Kladno. Brňané i s porcí štěstí vyhráli nad Libercem 3:2, naopak Středočeši protrpěli zápas s Třincem, a prohráli 0:7.

„Ztrátu jsme opět snížili, ale nesmíme na to myslet, jinak může vítězná šnůra skončit,“ upozornil brněnský kouč Vladimír Jeřábek. Jeho tým se stále zvedá, vyhrál sedmé utkání z posledních osmi.

Zápas v zaplněném Rondu dlouho svazovala obranná hra obou týmů, ale ve třetí části protivníci spustili útočný koncert. „Diváci si přišli na své. Bohužel nemáme ani bod,“ posteskl si liberecký kouč Jiří Kalous. Domácí fandy nejprve rozjásal kapitán Kamil Brabenec. Ve 43. minutě byl po libereckém faulu vybrán na trestné střílení. Hala skandovala jeho jméno, třiatřicetiletý útočník se rozjel, naznačil kličku a… s klidem lovce překonal Marka Pince. Tváří tvář gólmanovi letos uspěl už popáté. V předchozích zápasech čtyřikrát skóroval v samostatných nájezdech. „Před penaltou jsem si nic neříkal. Čekal jsem, co bude. Pincák šel hodně dolů a jak je malej, tak tam bylo dost místa,“ líčil útočník, jak zase přelstil gólmana.

Oba týmy se za stavu 1:1 hnaly vpřed, v 52. minutě zafungovala osvědčená spolupráce Dopita, Erat a druhý jmenovaný otočil vývoj zápasu na stranu Komety. Rondo se opět vlnilo v oslavných chorálech, jenže v 54. minutě ztichlo po chybě gólmana Hoviho. „Šel jsem za branku pro puk. O nerovnost u mantinelu se puk odrazil na mou hokejku a od ní přímo před bránu,“ líčil gólman. Liberecký Kašpařík pak v poklidu zasunul kotouč do odkryté klece.

Kometu vyrovnávací gól nezlomil a za minutu znovu udeřila. Na konci přesilovkové kombinace přesně pálil Svoboda a zařídil vítĚznou branku. „Má psychika šla hodně nahoru,“ pochvaloval si střelec.

„Po zápase je člověk vždycky unavený. Nemůže spát po prohře ani po výhře. Ale teď se bude koukat na televizi mnohem líp,“ usmíval se Kamil Brabenec.

- Třetiny: 0:0, 0:1, 3:1
- muž zápasu: Brabenec
- Brno:
Hovi – Bičánek, Vyrůbalík, Richter, Mojžíš, Krstev, Ovčačík, Štach – Ludvík, Dopita, Dlouhý – J. Svoboda, Huml, Brabenec – R. Erat, Divíšek, Vondráček – Šindel, Procházka, Polodna. Trenér: Jeřábek.
- Liberec:
Pinc – J. Moravec, Čakajík, Rýgl, Jareš, Holub, Kolmann, Malkamäki – Kica, Podkonický, Matějovský – Blatný, Kašpařík, Víšek – Bárta, Urban, Špaček – Ondřej, Vantuch, Jech. Trenér: Kalous.
- Branky a - nahrávky: 43. Brabenec z trest. střílení, 52. Erat (Dopita), 55. Svoboda (Huml, Brabenec) – 37. Bárta (Špaček), 54. Kašpařík (Víšek).
- Rozhodčí: Homola, Polách – Rytych, Guth.
- Vyloučení: 6:7, navíc Podkonický (L) 10 min.
- Využití: 1:0.
- V oslabení: 0:1.
- Diváci: 7200 (vyprodáno).