V Brně přitom hrát nemusel. Nabídek z české extraligy měl víc, takřka domluven na angažmá už byl v Pardubicích. Nakonec však dvaatřicetiletý Američan zamířil na jih Moravy a delšímu setrvání se nebrání. „Je klidně možné, že v Brně budu pokračovat další sezonu,“ říká.

Jaké jsou vaše první dojmy z Brna?
Už jsme tu pár dní s rodinou. Hrál jsem s lidmi, kteří o Brně říkali jen dobré věci, takže se těším, až si projdeme trochu víc město. Zatím jsem tu strávil pohodové dny. Jsem nadšený, že jsem zpátky v extralize. Kometa je úspěšný tým, takže je skvělé být součástí takového týmu.


Proč jste si vybral Kometu?
Už jsem s českou ligou seznámený, hrál jsem za Pardubice. Pokaždé když jsme hráli proti Brnu, tak měli skvělé fanoušky, velkou energii. Brno má skvělý tým a těžko se proti němu hraje. Mají velké úspěchy z posledních dvou let. I letos se týmu daří a jsou na něj kladena velká očekávání, doufejme, že to dotáhneme k dalšímu titulu.

Mluvil jste před svým příchodem s krajanem Peterem Muellerem?
Nemluvili jsme přímo, ale máme společné kamarády. Moc jsem se těšil na to, až ho tu potkám a naše rodiny se seznámí. Trochu jsem ho poznal v posledních pár dnech, je to fajn chlap a samozřejmě skvělý hokejista.


Co dalšího kromě podpory ofenzivy přinášíte do Komety?
Vždycky jsem se snažil formovat svou hru podle beků v Severní Americe, kteří zvládají hrát na obou koncích ledu. Umí být silní ve vlastním pásmu, ale pak přidat i nějakou útočnou výpomoc. Je třeba ovládat hru oběma směry, dopředu i dozadu.


Je pro vás jednodušší adaptovat se do Komety, jelikož jste hrál už v Pardubicích?
Určitě jo. Uvidíme, až se do všeho zapojím. Doufám, že to půjde dobře. To je důvod, proč se vracím do Česka.


První zápas odehrajete právě proti Pardubicím…
Bude to fajn, měl jsem tu možnost si proti nim zahrát i v předsezonním turnaji v dresu Slovanu, potkat pár hráčů, se kterými jsem hrál. Ale soutěžní zápas proti nim bude super, těším se na to. Ani jsem si neuvědomil, že to je hned první duel.


Jak často jste byl na ledě v minulých týdnech po svém konci ve Slovanu?
Když jsem byl v Bratislavě, tak jsem na ledě trávil každý den. Pak jsem odletěl na pět dní domů. Do Brna jsem dorazil o chvíli dřív, protože vím, že je reprezentační pauza. Mám teď čas, abych si s hráči Brna vybudoval nějakou chemii a sehráli jsme se.

Ve své kariéře jste vystřídal hodně týmů, čím myslíte, že to je?
Pro mě to je o progresu. Chci se dostat do nejlepších lig, vyzkoušet si, jak se do nich hodí můj styl hry. Moje rodina říká, že hokej vám nevydrží navždy, tak si musíte užít tu cestu a život, který vám přináší. Poznáte skvělé lidi a zajímavá místa, máte skvělé zážitky. V Česku už jsem hrál, pro mou rodinu je to jedno z nejoblíbenějších míst pro život. Moc se těšíme na čas, co tu strávíme.


Můžete porovnat KHL s českou extraligou?
Tyhle soutěže jsou si velmi podobné. Hrají v nich dobří hráči i kluby, rychlý hokej. Čeští a ruští hokejisté mají samozřejmě trochu jiný styl hry, tady navíc na venkovní zápasy tolik necestujeme.


Jak těžké je adaptovat se v jiných zemích, třeba v Rusku nebo Číně?
Neřekl bych, že je to vyloženě složité. Hokej je globální sport, takže narazíte na různé lidi. Ale to je jedna z nejhezčích věcí na tomhle sportu. Hrál jsem v Číně, zemi, kde se snaží hokejovou kulturu vybudovat, spousta lidí neví, co tenhle sport je vůbec zač a pak se to dozví.


Zahrál jste si právě v Číně. Můžete říct něco, co jste tam měl rád?
Je skvělé, že se o hokej zajímají. Mají tam pár hráčů, kteří se narodili v Číně a chtějí hrát v NHL. To je úžasné, zvlášť proto, že to tam není úplně nejpopulárnější sport. V příští dekádě určitě někoho uvidíme.


S jakými hráči NHL jste si zahrál?
Můžu jmenovat třeba Martina Nečase. Hrál jsem proti němu, když mu bylo sedmnáct, je úžasné vidět, jak se odsud dostal až do NHL.


Lze čekat, že v Brně zůstanete do konce sezony a pak se zase přestěhujete?
Je klidně možné, že budu pokračovat v Brně i další sezonu, snad navážeme na vítěznou tradici.