Další články o Kometě v extralize čtěte vpravo nahoře

„Vyrobili jsme tři fatální chyby, proto jsme nemohli uspět. Navíc pro nás byl zakletím brankář Kopřiva. Chtěl bych ocenit výkon tří nových obránců – Zubíčka, z Olomouce vypůjčeného Vyrůbalíka a v extralize debutujícího Kempného,“ chválil asistent brněnského kouče Václav Baďouček tři novice v defenzivě. Olomoucký obránce Martin Vyrůbalík přišel do týmu na střídavý start právě před úterním zápasem, Zubíček s Kempným se vraceli po zranění.

I při jejich výpomoci však brněnská obrana čtyřikrát kapitulovala. Navíc Kýhosovi svěřenci vyšli střelecky opět naprázdno.

Zato kladenský Tenkrát se před odchodem do švédské Skelleftey s domácím týmem loučil stylově. Připsal si čtyři kanadské body za dvě branky a stejný počet asistencí. „Snad tým poslední dvě výhry nakopnou a bude se mu dařit. Pokud jsem k tomu pomohl i já, je to jen dobře. Navíc se tady vždycky výborně rozehraju před sezonou ve Švédsku,“ zářil útočník, který jako první v úvodu druhé třetiny rozebral soupeře.

Brněnští hokejisté znovu bojovali, potopila je však neschopnost v útoku a devět nevyužitých přesilovek. V první třetině si neporadili ani s minutu a půl trvající početní výhodou 5 na 3.

A hrdina večera Tenkrát hosty trestal. Nejprve švihem trefil růžek Trvajovy branky, pak poslal krásný pas Majeskému…

Hosté se rvali, jenže je zradila střelba a zbytečná vyloučení. Po debaklu 0:4 se utápí na posledním místě tabulky. Nepodařený vstup do soutěže budou chtít částečně odčinit v pátečním duelu proti Třinci.