„Uvidí se, jak se komu bude dařit, hlavní je, abychom vyhrávali. Určitě je předčasné hovořit o pozicích pro sezonu, je ale dobré pro moje sebevědomí, když chytám,“ podotkl Klimeš.

Šestadvacetiletý brněnský rodák dosud nakoukl do extraligy jen epizodně, nyní se před ním rýsuje možnost konečně natrvalo se usadit v nejvyšší soutěži. „Cítím se teď výborně. Čekal jsem letní přípravu horší, osobně si to užívám. Pomohli mi i kluci a jsem hlavně rád, že dostávám příležitosti,“ poznamenal nejlepší brankář Chance ligy minulé sezony, kde válel v dresu Přerova.

Vejmelka. tak v Klimešovi získal po odchodu svého dlouholetého brankářského soka Marka Čiliaka do Českých Budějovic dalšího solidního parťáka. „Je pro mě super, že mám kolem sebe takovou konkurenci. Jde zkrátka o další motivaci, abych dřel. Cítím důvěru a doufám, že ji splatím. Záleží jenom na mně, jak se mi bude dařit,“ podotkl Vejmelka.

Jakub Klepiš si odbyl premiéru v dresu Komety proti Hradci Králové.
Lehne si do střely i v přípravě. Kometa od Klepiše ale očekává zejména útočení

Další brankář patřící Kometě Ondřej Kacetl zamířil podle očekávání na střídavé starty do prvoligového Přerova. Za Brno odchytal pouze domácí duel s Olomoucí, v němž ovšem po pouhých desíti minutách a třech obdržených brankář střídal.

V Přerově se mu v zápasech Generali Česká Cupu dařilo. Odchytal tři duely se slušnou procentuální úspěšnosti zásahů nad pětadevadesát procent. „Bylo avizované, že Kacetl začne na střídavé starty v první lize. Kometa si jeho příchodem vytvořila další možnosti, které může využít v průběhu sezony. Vejmelka je jednička a Klimeš čeká na svou šanci,“ nabídl pohled televizní expert a bývalý hokejista brněnského celku Jakub Koreis.

Kometu čekají po dvoutýdenní zápasové pauze v tomto týdnu dvě utkání ve dvou dnech. Nejprv si ve čtvrtek zahraje ve Zlíně a v pátek hostí od pěti hodin odpoledne v domácí DRFG Areně Třinec. Na vyladění formy má brněnský celek ještě lehce přes dva týdny, extraligu začíná 18. září. „Nebrali jsme prohry v poháru katastrofálně, i když potom už jsme cítili tlak. Neměli jsme žádnou výhru a fanoušci už byli nároční. Jsme rádi, že se podařilo porazit Hradec, “ doplnil Klimeš.