Souboje mezi úřadujícím mistrem a Bílými Tygry snesou nejpřísnější kritéria. Jednotlivé bitvy rozhodují nejmenší detaily, každá malá chyba je promptně trestaná. Čtyřikrát jeden či druhý tým vyhrál jen o gól. Třikrát se navíc prodlužovalo. Jenom jeden duel skončil výraznějším rozdílem. Ten poslední. Liberec vyhrál 5:2. „Výsledek ale neodpovídá závěru, kde si Kometa vytvořila dost velký tlak,“ líčil liberecký kapitán Petr Jelínek.

Po dvou třetinách si Tygři hýčkali vedení 3:1. „Dvě části jsme na ledě nebyli. Hrála jen lajna mladíků. Byla perfektní, parádně bruslila a napadala,“ řekl brněnský forvard Martin Zaťovič a dodal: „Začneme hrát až o něco jde. Vytváříme si šance a soupeře zatlačíme, ale pozdě. Liberec vyhrál zaslouženě.“

Když Kometa v posledním dějství zapnula, soka mlela a měla šance. Mohla smazat i dvoubrankové manko, ale to se nepovedlo. Mají manuál, jak na Liberec. „Musíme hrát hodně aktivně, bruslit a napadat. Nemůžeme mu dopřát ani vteřinu klidu. Když na něj dorážíme, vzadu má problém a kupí chyby,“ pravil brněnský útočník Silvester Kusko.

Partu okolo kapitána Leoše Čermáka dnes čeká patrně nejtěžší zkouška za poslední tři play-off. V předešlých dvou totiž prohrávala v sérii ve vyřazovací části pouze jednou. Minulý rok ve finále s Třincem, kde hned v prvním zápase dostala bůra, ale posléze čtyřikrát vyhrála a dokráčela si pro Masarykův pohár.

Proto je aktuální nepříznivá situace pro Kometu nová. „Pořád je to hokej. Nejde o život, ale musíme si uvědomit, že teď jde o všechno. Kvůli takovému zápasu celé léto dřeme a v základní části bojujeme o to, abychom se do play-off dostali,“ sdělil brněnský bek Ondřej Němec.

Úřadující mistr je zahnán v rohu, ale když naváže na třetí část z posledního zápasu, šancí má. Jenže potřebuje se zlepšit v početních výhodách. „Moc nám proti Liberci nešly. Měli jsme jich dost. Občas je to i o štěstí,“ hlesl Kusko.

Kometa disponovala v pěti utkáních proti Bílým Tygrům čtyřiadvaceti přesilovkami. Vytěžila z nich ale jen tři góly. Pro srovnání. S Hradcem Králové skórovala z šestnácti početních výhod šestkrát.