„To byl den otevřených dveří. Nevím, proč jsme se ve druhé části prezentovali takovou hrou. Soupeři jsme otvírali dveře dokořán. To nás jednoznačně stálo utkání,“ hořekoval asistent brněnského trenéra Kamil Pokorný.

Brnu opět scházeli koronavirem nakažený Petr Holík a Peter Mueller, který se v době zápasu přesouval do České republiky. Hned v úvodu se navíc zranil mladý centr Vojtěch Střondala. „Přišli jsme o něj na dlouhé týdny, poranil si zápěstí. Je to škoda, jeho lajna hrála v Třinci dobře,“ litoval Pokorný.

Do sestavy se naopak stačil vrátit talentovaný zadák Stanislav Svozil, jenž si v neděli odbyl debut v reprezentaci dospělých proti Rusku v Helsinkách a o den později už nastoupil za Kometu. „Z mojí strany šlo o jeden z nejhorších zápasů, jaké jsem odehrál. Prohráli jsme to individuálním chybami, buďme rádi, že utkání skončilo prohrou jen o dva góly,“ uvedl obránce, jenž z neděle na pondělí naspal pět a půl hodiny.

První část ovládla Kometa poté, co otevřel skóre Jakub Valský. Domácí se ovšem nemohli při absenci Muellera a Holíka opřít o svou tradiční zbraň v podobě přesilových her. Bezprostředně po jedné z nich navíc obdrželi první branku, když okna v defenzivě využil Martin Havelka a nastartoval severočeskou ofenzivní smršť. „Holas a Peter nám dost chybí hlavně v přesilových hrách. Z nich jsme mohli vstřelit dvě branky. Situace je ovšem taková, jaká je, a musíme se s tím poprat,“ podotkl Svozil.

Brno sice vrátil do hry zkraje třetí třetiny po pohledné přihrávce Jakuba Klepiše kanonýr Peter Schneider, vyrovnat ovšem modrobílí proti srdnatě hrajícímu Litvínovu nedokázali. „Pro nás je to dost důležitá výhra, kluci si za ní šli a ubojovali ji. Hodně nám vyšla druhá třetina,“ vyzdvihl své svěřence trenér Litvínova Vladimír Országh.

Ten s týmem zapsal první tři body do tabulky. Stejně mají tři další celky včetně Komety, která je díky nejlepšímu skóre desátá, nejvýš ze zmíněného kvarteta.
Kometu čeká dvojzápas s Mladou Boleslaví. Ve středu se v pět hodin odpoledne představí na ledě soupeře a v pátek si zahraje doma.

Kometa Brno - Litvínov 2:4
Třetiny: 1:0, 0:3, 1:1.
Branky a nahrávky: 7. Valský (Brabenec, Matěj Svoboda), 42. Schneider (Klepiš, Král) – 24. Havelka (Helt), 25. Ščotka (Hübl, Pospíšil), 37. Zdráhal (Hanzl, Mahbod), 60. Jarůšek (Gerhát).
Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Kajínek, Hynek.
Vyloučení: 2:4.
Využití: 0:0.
Střely na branku: 16:30.
Kometa Brno: Vejmelka – Pyrochta (A), Zbořil, Král, Němec (A), Gulaši, Svozil, Freibergs – Zaťovič (C), Brabenec, Vincour – Kunc, Klepiš, Schneider – Matěj Svoboda, Rákos, Valský – Plášek., Střondala, Horký.
Litvínov: Godla – Ščotka, Irving, Cibulskis, Balinskis, Demel, Kudla, Štich (A) – Jarůšek, M. Hanzl (A), Mahbod – Zdráhal, Hübl (C), Pospíšil – Látal, Gerhát, Válek – Havelka, Helt, Zygmunt.