„Martin Dočekal mi to dobře prostrčil na střed a chtěl jsem střílet hned. Zaplať pánbůh mi puk napoprvé utekl a pak jsem vypálil, abych prostřelil prvního bránícího hráče,“ popisoval Bartejs.

Ten v první chvíli ani netušil, že skvěle chytajícího hostujícího brankáře Branislava Konráda prostřelil. „Napřed jsem nevěděl, že jsem dal gól. Kluci se ale radovali, tak jsem se přidal,“ culil se pětadvacetiletý obránce.

Jeho střela před Konrádem změnila směr, proto byl gól nejprve připsán brněnskému kapitánovi Leoši Čermákovi, který před branku clonil. O chvíli byl za střelce označen Bartejs, kotouč totiž tečoval jeden z olomouckých hráčů. „To mi vůbec nevadilo, jsem hlavně rád, že jsme vyhráli. Nezáleží, kdo vstřelí branku,“ prohlásil Bartejs.

Třebíčský odchovanec dal teprve svůj druhý gól v základní části extraligy v kariéře. Obě branky navíc zaznamenal v aktuální sezoně. „Že jsem se rozstřílel? To teda nevím, snad dva góly není můj nejlepší počin a ještě se zlepším,“ smál se.

Díky jeho brance těsně před koncem zápasu Kometa natáhla šňůru vítězství na šest utkání. „V závěru jsme měli štěstí. Asi se nám vrátilo, že jsme doma ztratili dva zápasy také na konci, i když jsme byli jasně lepší. To jsme tentokrát nebyli,“ uznal asistent brněnského kouče Kamil Pokorný.

Jeho svěřenci dominovali především v první třetině, kdy soupeře přestříleli. Ve zbytku duelu se ale hra vyrovnala. „Prohráli jsme po šťastném gólu minutu před koncem, což mrzí. Myslím si, že jsme odehráli výborné utkání, kluci bojovali. Měli jsme pár gólovek, které jsme bohužel neproměnili,“ pokrčil rameny hostující trenér Zdeněk Venera.

Pátou nulou v sezoně podpořil mužstvo brankář Komety Marek Čiliak. „V první části jsem sice měl nějaké zásahy, ale spíš se jednalo o nahozené puky. Od druhé třetiny jsem se chytil, jakmile jsem vyhodil puk mimo hřiště a soupeř hrál přesilovku,“ vtipkoval.

Kometu nyní čeká série tří zápasů venku. Ten první hraje pátý tým tabulky v pátek v Litvínově.

HC Kometa Brno - HC Olomouc 1:0
Branky a nahrávky: 59. Bartejs (Dočekal, Malec). 
Rozhodčí: Hradil, Kubíček – Barvíř, Blümel Diváci: 7536.
 
HC Kometa Brno: Čiliak (Dostál) – J. Krejčík, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, V. Němec, Haščák – R. Zohorna, Hruška, M. Erat – T. Havránek, H. Zohorna, Mallet – Dočekal, L. Čermák, Vondráček.
HC Olomouc: Konrád (Falter) – Staněk, Jaroměřský, Rutar, Houdek, Čáp, Dujsík – Laš, J. Knotek, Eberle – Burian, Strapáč, Irgl – Holec, Herman, Jergl – Ostřížek, Sundher, Mráz – Macuh.