„Šance jsme si vypracovali, ale nedokázali je využít,“ litoval do kamery O2 TV Sport asistent brněnského trenéra Jan Zachrla.
V předcházejících zápasech přitom brněnská ofenziva působila probuzeně. V Mladé Boleslavi ale opět spadla do rutiny většiny této sezony. Středočeši byli daleko aktivnější a Kometu přestříleli výrazně 40:20.

Hosty srážela častá vyloučení, na trestnou lavici putovalo hned sedm brněnských hráčů. Kometa má přitom nejhorší oslabení v celé extralize s průměrem necelých 74% procent ubráněných početních nevýhod.

A domácí brněnskou nedisciplinovanost potrestali. Zkraje druhé třetiny se v početní převaze prosadil Brandon Aldersen a na začátku třetí třetiny také jeden z nejlepších kanonýrů extraligy David Šťastný. „Mít tolik oslabení je strašně moc. Když má soupeř kvalitu, přesilovku využije,“ uvedl Zachrla.

Brňané se přitom rovněž dostali do slibných příležitostí, hned několikrát se zblízka netrefil rakouský střelec Peter Schneider. Brankář domácích Jan Růžička umlčel nejen jej ale i ostatní střelce Komety.

Zatímco hlavní brněnský kanonýr se neprosadil, jeho protějšek Šťastný v závěrečné minutě pečetil výhru svého týmu gólem do prázdné brány a ve střelecké tabulce dostihl Schneidera. Dvojice se ve statistice kanonýrů dělí se šestnácti góly o druhou pozici za vedoucím Matějem Stránským z Třince s devatenácti přesnými zásahy.


Mladá Boleslav vyhrála dvanácté z posledních čtrnácti zápasů. „Výkon nebyl vůbec špatný, ale nechci to zakřiknout. Zápas jsme měli po celou dobu pod kontrolou. Věděli jsme, že je Kometa nebezpečná z přesilovek a protiútoků a dokázali jsme ji v těchto aspektech eliminovat,“ lebedil si trenér středočeského celku Radim Rulík.

To Kometě se nepovedlo navázat na povedené období kolem Vánoc a v tabulce zůstává na deváté příčce. Poslední duel v tomto kalendářním roce sehrají brněnští hokejisté ve středu od třech hodin odpoledne na ledě Vítkovic.

Mladá Boleslav - Kometa Brno 3:0
Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0. Branky a nahrávky: 23. Alderson (Claireaux, Bernad), 43. Šťastný (Ševc, Jääskeläinen), 60. Šťastný.
Rozhodčí: Hejduk, Obadal – Kajínek, Votrubec.
Vyloučení: 3:7.
Vyšší tresty: 0:0
Využití: 2:0
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 40:20
Mladá Boleslav: Růžička – Hrbas, Ševc (C), Šidlík, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Allen – Lunter, Cienciala, Šťastný – Jääskeläinen, Claireaux, Alderson – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský.
Kometa Brno: Vejmelka – F. Král, Pyrochta (A), Bartejs, O. Němec (A), Gulaši, Freibergs, Mlčák – Schneider, P. Holík, Mueller – Zaťovič (C), Brabenec, Klepiš – Valský, Kusko, L. Horký – Bondra, F. Dvořák, Šoustal.