„Podali jsme o padesát procent lepší výkon než na Spartě. Hráči měli dobrý pohyb, hráli aktivně a vstřelili pěkné branky. Musíme poděkovat fanouškům, v jakém počtu nás přišli podpořit. A také Marku Schwarzovi, který pokračuje ve výborných výkonech,“ liboval si domácí kouč Miloš Holaň. Jeho svěřenci rozhodli o vítězství na konci druhé třetiny, kdy v rozmezí 87 vstřelili branku Marušák a Bahenský. Vedení 4:1 už si bez větších potíží ohlídali. „Nejsem vůbec spokojený, protože jsme pokračovali ve výkonu z minulého utkání na Kladně. Zápas se mi proto hodnotí velmi špatně a nemám, co bych k němu dodal,“ soukal ze sebe brněnský trenér Ladislav Lubina.

Brňané se Středočechy drželi krok jen v první třetině, kdy na úvodní Loskotovu branku odpověděl Dlouhý. Pak Holaňova parta zmáčkla protivníka pod soustavný tlak, který proměnila i v rozhodující góly. Na boleslavské tříbodové výhře nic nezměnilo ani přesilovkové snížení brněnského Bičánka na 2:4. Poslední slovo měl domácí Loskot. Modrobílí prohráli i druhý venkovní zápas v play out, přesto zůstávají jedenáctí se dvanáctibodovým náskokem na Spartu. Sérii na ledě soupeřů zakončí v pátek soubojem právě na Spartě. (pam, čtk)

Skupina o udržení v hokejové extralize – 4. kolo:

BK Mladá Boleslav – HC Kometa Brno 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. Loskot (Pabiška, Tvrdík), 16. Divíšek (Benda), 35. Marušák (Vrbata, Demel), 37. Bahenský (Matějovský, Chaloupka), 56. Loskot (Marušák, Pabiška) – 12. Dlouhý (Polodna, Širokovs), 53. Bičánek (R. Procházka, Houdek). Rozhodčí: Hrubý, Kalivoda – Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 7:8, navíc Stehlík 5 min a do konce utkání, R. Procházka (oba Brno) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3120.

Sestavy:

Mladá Boleslav: Schwarz – Hay, Mikuš, Benda, Chaloupka, Marušák, Macháček – Nouza, Divíšek, Boháč – Vrbata, Plodek, Demel – Bahenský, Štefanka, Matějovský – Loskot, Pabiška, Tvrdík. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.

Brno: Hovi – Mojžíš, Malec, Ostrčil, Bičánek, Houdek, Stehlík, Protivný – Erat, Brabenec, Kvapil – Balej, R. Procházka, Hubáček – Polodna, Dlouhý, Širokovs. Trenéři: Lubina a Číhal.