A koučům brněnského celku se pomalu ale jistě rýsuje sestava. Poslední otazníky u volných míst dostávají odpovědi. „Nějaké vazby i myšlenky máme, ale pořád jsme jen v přípravě,“ podotkl asistent trenéra Komety Kamil Pokorný, konkrétnější však nebyl.

Jasně, stále je hromada času a prozrazovat dopředu, kdo má jistou sestavu, a kdo ne, může nasekat neplechu. Jenže přece jen jsou určitá jména, která již lze zaškatulkovat do jednotlivých formací.

Netřeba vést debatu o tom, v jakém složení vyjede v prvním extraligovém klání nové sezony úvodní útočná lajna. Trio Peter Mueller, Petr Holík a Martin Zaťovič si v minulé sezoně mezi sebou vytvořilo doslova černou magii.

Zápas co zápas společně terorizovali soupeřovy defenzivy a táhli Kometu vstříc výšinám. A zdá se, že souhra neutrpěla ani letní přestávkou. Vždyť třeba ve úterním duelu proti Třinci si hned v první třetině vypracovali šest gólových příležitostí. „A to budou předvádět ještě lepší výkony,“ má jasno Pokorný.

Co se týče druhé formace, v ní pozici centra zastane Tomáš Plekanec, což již dopředu avizoval hlavní kouč Petr Fiala. Ale kdo k němu? Jelikož hvězdný forvard si zvolil angažmá v Kometě i kvůli tomu, že se chce podílet na výchově mladých hráčů, nabízí se Karel Plášek mladší na levé křídlo. Na druhou stranu může třeba Jakub Lev.

Tihle tři už takhle v přípravě nastoupili. „A vypadalo to, že to může klapat. V utkání s Trenčínem si vypracovali dost šancí,“ poznamenal Fiala po duelu, který Komety vyhrála 4:1 a Plekanec v něm dal gól.

Do třetí ofenzivní formace se pak nabízí na post centra Jan Hruška a k němu na křídla dva praváci Lukáš Kucsera a Jakub Orsava.

V posledním ročníku měl Hruška problémy s produktivitou, ale tu měli všichni vyjma první lajny. V play-off pak dostal k ruce právě Orsavu a společná souhra klapala náramně. Na tom se dá stavět i v nadcházející sezoně, navíc když k nim přibude Kucsera, jenž se zatím ukazuje v dobrém světle, rýsují se Kometě hned tři úderné útoky.

Zatímco v minulosti sázel brněnský mančaft na to, že do čtvrté lajny poskládal hokejisty s tvrdším stylem hry, nyní to vypadá tak, že se v ní sejde letka mladých.

Na centru se Silvestrem Kuskem, jenž své kvality prodal v posledním play-off a v první lize v dresu Třebíče. K němu se patrně postaví Luboš Horky, který na hostování v Pardubicích nabral potřebné zkušenosti a sebevědomí, takže nebude překvapení, pokud se v sestavě objeví i ve druhé či třetí lajně.

Obdobné ambice má i Jenyš. „Ohledně sestavy je zatím všechno otevřené. V Brně je tvrdá konkurence,“ pravil útočník, který rovněž asi začne ve čtvrtém útoku.

Celkem jasno je ve složení obranných dvojic, i post gólmanské jedničky pro Marka Čiliaka není tajemství.

Jak může vypadat sestava Komety:
Brankářská jednička:
Čiliak
Obranné dvojice:
Němec – Baranka
Štencel – Gulaši
Bartejs – Pyrochta
Útočné formace:
Mueller- Holílk – Zaťovič
Lev – Plekanec – Plášek ml.
Kucsera – Hruška – Orsava
Horký – Kusko – Jenyš
*Později si připojí ještě Erat

Vendeta Kometě nevyšla. Od Třince doma dostala šest branek

Brno – Tvrdý direkt schytali hokejisté Komety. V přípravě na domácím ledě obdrželi od Třince šest branek, a prohráli tak 3:6. Za brněnský celek se alespoň třemi body za jednu asistenci a dva přesné zásahy zaskvěl forvard Jan Hruška. „Sport se hraje na výhry než na nějaké body, takže žádná hitparáda,“ pravil třiatřicetiletý centr, který po vysokém nezdaru neměl radost z osobních statistik. „Nikdo nejde do duelu s tím, že chce dostat šest gólů, ať už to je příprava, nebo liga,“ poznamenal.

Brno vyfasovalo tři góly už v první třetině v rozmezí pěti minut. Následně sice snížilo na rozdíl jedné branky, ale Oceláři v závěru přidali další tři trefy a brněnský tým zdolali v přípravě už podruhé.

Kometa Brno - Oceláři Třinec 3:6
Třetiny: 1:3, 0:0, 2:3.
Branky a nahrávky: 20. Hruška (Mueller, Gulaši), 45. Horký (Hruška, Plekanec), 59. Hruška – 12. Novotný (Hrehorčák), 15. Polanský (Stránský), 17. Hrňa (Kundrátek, Chmielewski), 54. Stránský (Kundrátek), 56. Polanský, 57. Stránský (Adamský).
Diváci: 4 039.
Kometa: Čiliak – Bartejs, Pyrochta, Baranka, Němec, Gulaši, Malec, Svozil – Zaťovič, Holík, Mueller – Hruška, Plekanec, Horký – Orsava, Lev, Kunc – Jenyš, Kusko, Kratochvíl.
Třinec: Kváča – Dravecký, Kundrátek, Gernát, Haman, Adámek, Hrachovský – Chmielewski, Marcinko, Hrňa – Adamský, Polanský, Stránský – Kofroň, Hladonik, Kovarčík O. – Hrehorčák, Novotný, Kvasnica.