„Mé dva góly nic neznamenají, protože nepřinesly výhru, a to je to nejdůležitější, o co usilujeme,“ prohlásil Schneider.

Brno vyrukovalo do zápasu poprvé v sezoně i s americkou zbraní Peterem Muellerem a premiéru v dresu Komety prožil brankář Ondřej Kacetl. Na ledě vydržel jen deset minut, v nichž obdržel tři branky, načež přepustil místo Karlu Vejmelkovi. „První třetina nám vůbec nevyšla, ale další věc je, že předtím, než jsme dostali góly, měli jsme dvě nebo tři vyložené šance. Nesmíme se bát vzít to na sebe a dávat góly, “ prohlásil asistent brněnského trenéra Radek Bělohlav.

Do konce zápasu už jeho svěřenci tříbrankovou ztrátu z nešťastného úvodu nedohnali a v C skupině letního poháru jsou bez bodu poslední. „Potřebovali jsme dát jen nějaký gól a potom se do toho dostat a zvýšit si sebevědomí. Škoda, že jsme nepřidali víc než dva. Mohlo to dopadnout jinak. Musíme začít víc makat a věřit si. Je to zatím v maličkostech. Musíme si rychleji a přesněji nahrávat a být důraznější do brány. Je třeba na tom pracovat společně jako tým,“ poznamenal Schneider.

Pouze ve druhé třetině hokejisté Komety vystoupili z dosavadního stínu a svého soupeře zmáčkli a vykoledovali si čtyři přesilové hry. Poslední z nich využil v pětatřicáté minutě Schneider, jenž se prosadil z předbrankového prostoru. Brňané si vytvořili i další tutové šance. Ralf Freibergs a Petr Holík trefili brankovou konstrukci. „Bylo to pořád syrové, ale chceme se ubírat směrem, jakým jsme odehráli druhou třetinu. Byl tam pohyb, byli jsme na puku,“ našel pozitivum Bělohlav.

Oba týmy už ve čtvrtek čeká odveta, když se spolu od šesti hodin večer utkají opět v Generali Česká Cupu, tentokrát na ledě Olomouce. „Jsme spokojeni, že si z Brna odvážíme první výhru sezony. Byli jsme produktivnější než Kometa, ve druhé třetině jsme ale měli spoustu vyloučených,“ upozornil olomoucký trenér Jan Tomajko.

Kometa Brno - Olomouc 2:4
Třetiny: 0:3, 2:0, 0:1.
Branky a nahrávky: 24. Schneider (Střondala, Vincour), 35. Schneider (Zaťovič, Holík) – 6. Nahodil (Klimek, Káňa), 10. Burian (Bambula), 10. Kolouch (Kucsera), 51. Nahodil (Klimek, Káňa).
Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Kajínek, Rampír.
Diváci: 485.
Vyloučení: 2:4.
Využití: 1:0.
V oslabení: 0:0.
Střely na branku: 31:29.
Kometa Brno: Kacetl (10. Vejmelka) – Pyrochta, Freibergs, Mikyska, Němec (A), Bartejs, Zábranský, Gulaši – Zaťovič (C), Holík, Mueller – Vincour, Střondala, Schneider – Kunc, Rákos, Šoustal – Plášek, Kusko, Horký
Olomouc: Konrád – Hlaváč, Valenta, Ondrušek (A), Černý, Švrček (C), Rutar, Dujsík – Burian, Ostřížek, Bambula – Olesz, Kolouch, Kucsera – Klimek, Nahodil, Káňa – Gřeš, Handl, Navrátil