Modrobílí prohráli v závěrečné disciplíně potřetí v krátké době, tentokrát v nich podlehli 2:3 Litvínovu. Až v sedmé sérii rozhodl drama Viktor Hübl, který brněnského gólmana Sasu Hoviho překonal střelou k tyčce. „V nájezdech jsme měli smůlu, dostali jsme se do vedení, ale Petrovický a Divíšek dali tyčku. K nám se v poslední době v klíčových momentech nepřiklání štěstí. Věříme, že se to snad někdy obrátí a přikloní se k nám,“ podotkl brněnský trenér Zdeněk Venera.

Brňané v sobě navíc jen upevnili blok z venkovních zápasů. Na cizím ledě prohráli už posedmé v řadě. Na severu Čech nezvládli přímý souboj s tabulkovým sousedem, na play off i Litvínov už ztrácejí čtyři body. „Za dva body jsem rád. Minule jsme penalty nezvládli, tentokrát je Fráňa vychytal,“ pochválil litvínovský trenér Viktor Lukeš gólmana Petra Fraňka.

Kometu stejně jako ve většině posledních duelů zradila třetí třetina. Do ní vstupovala po trefě obránce Tomáše Žižky a přesilovkovém gólu Leoše Čermáka s vedením 2:1, ale opět předvedla podobný scénář jako v předešlých duelech. Až příliš se stáhla a ve 45. minutě ji po hrubce ve středním pásmu vyrovnáním ztrestal Vojtěch Kubinčák. Modrobílí pak s vypětím všech sil ubránili i při sérii oslabení alespoň bod za remízu. „Byly fáze, kdy jsme byli lepší, ale na v závěru třetiny nás Litvínov dostal pod tlak,“ uznal Venera.

Hostující tým do utkání poprvé nasadil dvě slávistické posily, zadáka Jiřího Vašíčka a útočníka Tomáše Svobodu. Právě šikovný střelec si hned v premiéře připsal asistenci na gól Žižky. A mohl se proměnit i v zakončujícího hrdinu. Těsně před koncem druhé třetiny po úniku nevyužil šanci dostat Brno do dvougólového trháku a v prodloužení neuspěl tváří v tvář litvínovskému gólmanovi Fraňkovi. „Jako klíčový moment vidím samostatný nájezd Tomáše Svobody pět vteřin před koncem druhé třetiny, který neproměnil. Mohlo to být na 3:1 a nám by se hrálo líp,“ přiznal Venera.

V sedmi sériích samostatných nájezdů se za Kometu trefil jen Petrovický, a tak Vervě zařídil druhý plusový bod Hübl.

Litvínov bodoval pod novým koučem Jiřím Kučerou už počtvrté v řadě, zato Kometa opět nevybředla z vánočního útlumu, zůstává jedenáctá. Už v neděli doma hostí Spartu.

30. kolo hokejové extraligy

HC Verva Litvínov – HC Kometa Brno 3:2 po sam. náj. (1:0, 0:2, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Jareš (Ručinský, Hanzl), 45. Kubinčák (V. Hübl, Stříteský), rozhodující nájezd V. Hübl – 28. Žižka (T. Svoboda), 34. L. Čermák (Divíšek, Švrček). Rozhodčí: Pešina, Souček – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:7, navíc Ručinský (Litvínov) osobní trest do konce utkání, L. Čermák (Brno) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4486.

Sestavy:

Litvínov: Franěk – Stříteský, Kubát, Jareš, Brejčák, Kousalík, Černošek, Skuhrovec, Gula – Kubinčák, V. Hübl, Gerhát – Trávníček, Hanzl, Ručinský – Frolík, Jenáček, Hujsa – Majdan, Rindoš, Bojer. Trenéři: Kučera a V. Lukeš.

Kometa Brno: Hovi – Švrček, Žižka, Vašíček, Kováčik, Bičánek, Malec, Kempný – T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda – Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý – Balej, Petrovický, Holec – Erat, Koreis, H. Zohorna. Trenéři: Venera a Oslizlo.