Odstup na jedenácté Pardubice zvýšili na sedm bodů, úřadující mistr má však utkání k dobru. „Takový zápas jsme potřebovali. Bylo vidět naše sebevědomí," oddechl si brněnský kouč Zdeněk Venera.

Po 33 dnech a 9 zápasech se Kometa dočkala výhry za plný počet bodů. Před měsícem stejný poměrem přehrála Piráty z Chomutova. „Pro naše sebevědomí jde o strašně důležitý výsledek," podotkl domácí forvard Patrik Lušňák.

Karlovy Vary přijely do Brna plné sebevědomí po středečním vypráskání Vítkovic 8:3. V duelu se Severomoravany ovšem dostaly všechny tři góly v přesilovkách. „Zaměřili jsme se na oslabení," hlásil před zápasem asistent kouče Jaromír Kverka.

Oproštění se od faulů a následné bránění se ale jeho svěřenců v pátek hrubě nevedlo. První gól dal parádním blafákem Vojtěch Němec z trestného střílení. Už v páté minutě. „Od toho se odvíjel se od toho zbytek zápasu. Gól jsme nedostali, takže stačil i ten jeden můj. Počítám, že už moje kličky brankáři asi prokoukli," usmál se úspěšný exekutor.

Do konce třetiny se ještě prosadil Tomáš Žižka a taky Patrik Lušňák. Poprvé v dresu Komety. „Čekání už bylo nepříjemné, protože při každém novém angažmá jsem se prosadil hned," podotkl slovenský útočník, jehož Brno vyměnilo za Tomáše Divíška s Chomutovem.

„Takhle se o play off nebojuje. Naše účast v něm je už jen v oblasti teorie. Ani plný počet bodů ze zbývajících duelů nám nemusí stačit. Musíme si aspoň vytvořit dobrou pozici pro skupinu o záchranu," doplnil Kverka.

Ve 48. minutě uzavřel skóre Jakub Svoboda po třízápasovém trestu. S distancem jej ale v pátek nahradil jeho jmenovec Tomáš, který si odpyká ještě jeden duel za prohřešek proti Plzni. Stopku má kvůli zraněným žebrům také Róbert Petrovický. „Už ho propustili z nemocnice. Příští týden ještě k dispozici nebude," prohlásil Venera.

Tomáš Závorka ke svým pěti nulám v Brně přidal jen pořádnou porci zákroků. To Trvaj při svém třetím čistém kontu čelil pouze dvaceti střelám. Zítra čeká Kometu duel ve Vítkovicích. Ty jsou desáté, v pátek měly volno.

Soupeři o play off

* Hokejisté Kladna vyhráli nad Zlínem 5:2 a přiblížili se jistotě účasti v play off. Rytíři zvládli výborně hned úvod duelu, když ve čtvrté minutě vstřelil jejich vedoucí gól Hořava a poté ubránili 89 vteřin ve třech proti pěti. Nervózní duel s 25 vyloučeními rozhodli domácí dvěma góly ve druhé třetině.

* Výrazný krok směrem do vyřazovací části udělali i hokejisté Českých Budějovic, kteří potvrdili dobré výsledky z posledních zápasů a poradili si se silným Třincem. Přestože Mountfield prohrával ještě v 36. minutě 1:2, třemi góly v rozmezí tří minut zápas otočil a nakonec se radoval z vítězství 5:3.