Její následovníci, hokejisté Komety odehrají k uctění výročí duel s Olomoucí v původních dresech z padesátých let.

„Když jsme se probírali starými ročenkami, došli jsme k datu 29. října 1953. Pohrávali jsme si s tím, jak oslavy pojmeme. Kontaktovali jsme několik pamětníků, prohlédli si staré fotky, až jsme se dopracovali k tehdejší grafické podobě dresů,“ líčí vznik nápadu Veronika Šťastná z oddělení marketingu brněnského klubu.

Hokejisté v dnešním duelu ale nenavléknou věrné kopie dresů „Hrávalo se v pletených svetrech. Ty nečekejte. Dresy jsou ušité ze současných klasických materiálů,“ směje se Šťastná.

Retrodresy nebudou jedinou součástí středečních oslav. Před slavnostním zahajovacím buly se na ledě shromáždí ikony brněnského klubu. „Přijde asi patnáct osobností, kteří stáli u zisku titulů ve slavné éře. Pozvání přijali například Vlastimil Bubník, Oldřich Machač, Vladimír Nadrchal, Jaroslav Jiřík nebo Josef Černý,“ prozradila Šťastná.

„Vidět tolik osobností brněnského hokeje pohromadě. To se jen tak nepoštěstí. Fanoušci si přijdou na své,“ zve Šťastná diváky.

Modrobílí se v 18. kole první ligy střetnou s Olomoucí, která čeká marně na výhru už pět zápasů v řadě a bude hodně nažhavená. „Jenže my jsme v podobné situaci. Musíme zvítězit,“ burcuje svůj tým útočník Kamil Brabenec.