První duel osmifinále brněnský celek doma vyhrál nad Tapparou 5:1. Včera v odvetném klání v Tampere remizoval 5:5. Finové přitom začali slibně. V první třetině dvakrát skórovali a nadechovali se k obratu.

To však Kometa nepřipustila. Ve druhé části dvakrát skórovala. Domácí mužstvo se sice dostalo znovu do vedení, ale Jihomoravané v posledním dějství vsítili další tři branky a vývoj skóre otočili. O vítězství nakonec přišli, ale na postupu to nic neměnilo.

Ve čtvrtfinále pak Kometa narazí na švédský celek Frölundu.

Tappara Tampere - Kometa Brno 5:5

Třetiny: 2:0, 1:2, 2:3. Branky a nahrávky: 3. Vittasmaki (Kemiläinen), 12. Fälth (Elorinne, Malinen), 31. Erkinjuntti (Järvinen, Vittasmaki), 45. Erkinjuntti (Kemiläinen, Ojamäki), 58. Jasu (Järvinen, Malinen) – 24. Kašpar, 25. Zaťovič (Mueller), 49. Hruška, 54. Mue-ller (Zaťovič, Holík), 56. Dočekal (Köhler, Čermák). Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Střely na branku: 29:22.
Tappara: Heljanko – Rantakari, Vittasmaki, Kemiläinen, Mäntylä, Elias, Elorinne, Tanus, Utunen – Ojamäki, Matti Järvinen, Záborský – Kuusela (C), Jan Mikael Järvinen, Erkinjuntti – Levtchi, Malinen, Luoto – Lehtonen, Jasu, Rauhala.
Kometa: Vejmelka – Němec, Barinka, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Schaus, Mikuš – Zaťovič, Holík, Mueller – Kašpar, Čermák, Plášek – Horký, Hruška, Mallet – Köhler, Zohorna, Dočekal.

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Kometa Brno.