Na jedné straně střelecká nemohoucnost, na druhé nezastavitelný útočník Roman Červenka. Hokejisté Komety moc dobře věděli o nevyzpytatelném střelci, přesto jej neuhlídali. Slávistický útočník si připsal gól a dvě asistence, Pražané ve 21. extraligovém kole zvítězili v Brně 3:1. „Roman má životní formu. Těžko se brání, je drzý. Navíc k němu máme i kvalitní hráče,“ mnul si ruce slávistický asistent Jiří Čelanský.

V utkání se jelo podle jediného scénáře. Kometa většinu zápasu držela Slavii pod tlakem, jenže v klíčových momentech selhala. A hosté kontrovali bleskovými akcemi. Červenka dvakrát krásnými pasy vybídl ke skórování spoluhráče, tři minuty před koncem sám zakončoval.

„Slavia venku hraje výborně dozadu. Nemohli jsme bezhlavě útočit. Rozhodly brejky. Pustili jsme soupeře asi do čtyř takových situací a on tři z nich potrestal,“ posteskl si brněnský kouč Pavel Pazourek.

Modrobílí s navrátilcem v sestavě Pucherem dlouho bojovali o lepší výsledek, ale srážela je střelecká impotence i zákroky gólmana Nerudy.

„Je to hrozné, když má člověk tolik šancí. Ironie osudu je, když za rozhodnutého stavu dáte takového šmudláka,“ říkal smutný brněnský útočník Šindel. I on v prvních dvou třetinách mohl překonat slávistického gólmana.

„Šance jsem špatně řešil. Vždycky jsem volil ze dvou možností a vybral jsem si tu blbou,“ povídal Šindel, který se prosadil až minutu před koncem, když už jen korigoval výsledek na 1:3.

„Chyběla nám větší dravost v prostorách před brankou,“ měl jasno Pazourek.

Jeho svěřenci se oproti předchozím zápasům nedokázali dostat do správného tempa. „Měli jsme diktovat hru. To se nepovedlo. V útoku jsme prostě byli marní,“ přiznal Šindel. Jeho tým se už v neděli doma utká s Pardubicemi. „Musíme se z dneška poučit a zase se vrátit k předchozí hře,“ uvědomoval si Šindel.

HC Kometa Brno – HC Slavia Praha 1:3

Třetiny: 0:1, 0:0, 1:2

muž zápasu: Červenka

Brno: Trvaj – Koma, Bičánek, Novák, Ovčačík, Richer, Houdek – Erat, Dopita, Selingr – Vondráček, Huml, Šindel – Procházka, Pucher, Dlouhý. Trenér: Pazourek.

Slavia: Neruda – Kadlec, Vašíček, Žižka, Sloboda, Drtina, Kolařík, Špelda – Hruška, Beránek, Doležal – Kůrka, Červenka, Sklenář – Havel, Růžička, Vondrka – Branda, Jelínek, Čermák. Trenér: Růžička.

Branky a nahrávky: 59.Šindel (Vondráček) – 17. Havel (Červenka, Sloboda), 52. Kůrka (Červenka), 57. Červenka (Vondrka). Rozhodčí: Souček, Turčan – Rozlílek, Pavlovič. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).