Hokejky odložené, na brusle usedá prach. Místo ledu, výheň venku. Období, jež většina hokejistů příliš v oblibě nemá. Suchá příprava. V této části si hlavní slovo bere kondiční trenér Komety Miloš Peca a osm týdnů cepuje brněnské hráče, ladí v nich kondici mistrů, což se mu už dvakrát povedlo.

Minulý týden ale dvouměsíční martyrium skončilo. „V suché přípravě se nevyskytly žádné zádrhely. Nikdo se nezranil, což je nejpodstatnější. Vše dopadlo podle představ. Teď už záleží jen na tom, jak to přeneseme na led,“ sdělil brněnský kouč Petr Fiala.

K dispozici neměl všechny hráče, jelikož starší hokejisté jako Martin Zaťovič, Ondřej Němec či Ivan Baranka měli individuální přípravu. Snajpr Peter Mueller a Alexandre Mallet se připravovali v zámoří. Samostatně trénoval i Jan Hruška, jenž se zotavuje po operaci ramene. „Honza je jediným zraněným hráčem. V rekonvalescenci ale hodně pokročil, takže to vypadá tak, že stihne další část přípravy,“ poznamenal Fiala.

Zároveň prozradil, že Brno bude na podzim postrádat v několika zápasech Muellera. „Jeho manželka je v jiném stavu, takže Peter pár duelů vynechá. Odskočí si, aby byl své ženě oporou při porodu,“ řekl, ale jak dlouho bude Mueller Kometě chybět, neuvedl.

Koncem minulého měsíce suchá část přípravy skončila a nyní si hráči užívají volno, které jim trenérský štáb naordinoval. „Určitě si odpočinu, protože nedávné období pro mě bylo po všech stránkách hektické,“ líčil brněnský gólman Karel Vejmelka, jenž zápolil i ve škole, kde získal bakalářský titul.

I když má se svými spoluhráči klid, kondiční kouč Miloš Peca je k dispozici pořád. „Můžeme za ním chodit individuálně trénovat, takže je to na nás, jak se tady potkáme,“ pravila staronová posila Komety Lukáš Klimeš o tom, jaké mají hráči možnosti.

„V prvním týdnu letím do Itálie, ale pak se chci znovu zapojit do tréninků, abych se co nejlépe připravil na novou sezonu,“ dodal čtyřiadvacetiletý gólman a brněnský rodák.

To jeden z klíčových hráčů Komety šikula Petr Holík si naplánoval volno až do začátku další části přípravy, která je 22. července. „Osobně mám rád relax, ale letos budeme s přítelkyní na dovolené i poznávat. Jedeme do Řecka na ostrov. Vypůjčíme si skútr a projedeme si to tam. Ale nebudu chodit pěšky, budu jezdit,“ smál se nejproduktivnější brněnský hráč minulé sezony.

Po návratu z třítýdenních cest v kabině znovu usedne vedle Martin Zaťoviče a společně s Muellerem si opráší kouzelné noty, jimiž deptali soupeřovy zadáky.

Hlavního slova se už ujme Fiala, který zatím spíš dohlížel na kondiční tréninky, a bude učit Kometu své hokejové filozofii. „Chci praktikovat hokej plný pohybu a krásných akcí,“ pravil Fiala.

Zápasové premiéra jej čeká už 6. srpna.