Bylo to až symbolické. Útočník brněnské Komety Jan Hruška doprovodil otřeseného spoluhráče Jana Hanzlíka z ledu na střídačku. To se psala sedmnáctá minuta. Pouhých 56 vteřin po začátku druhé třetiny Hruška otevřel skóre zápasu v Liberci. Asistence si u této branky připsal… Ano, Hanzlík, kterému o něco dřív aplaudovaly tribuny za okamžitý návrat na led. A viděly vítězství Komety 3:0.

Na železného muže brněnské sestavy si počíhal nejproduktivnější hráč Bílých Tygrů Martin Bartek. Za direkt loktem dohrál už v první třetině. To Hanzlík ztratil několik zubů a led zkropil krví. „Zákrok nechci hodnotit, nejdříve se na tento moment podívám na videu," podotkl liberecký kouč Pavel Hynek.

Ale na ledě se pak děly věci. „Druhá třetina byla z naší strany jedna z nejlepších v sezoně," mnul si ruce brněnský asistent trenéra Martin Pešout.

V libereckém dresu debutoval mistr světa z roku 2002 Ján Lašák. Jenže návrat do extraligy mu díky Brňanům zhořkl. Ve 34. minutě měl obránce Michal Kempný nečekaně hodně času, aby Lašáka napodruhé překonal. „Jsem zklamaný. Varovali mě, že děláme chyby. Je to škoda, když o nich víme," povídal zkušený gólman.

Třetí gól dostal Liberec při závěrečné power play. „První gól nás zklidnil. Hlavně dozadu jsme odehráli výborný zápas," mínil Kempný.

Duel se rozhodně nenesl v přátelském duchu. Kometa se chce udržet v elitní šestce, Liberec bojuje o účast v předkole play off. Rozhodčí tak rozdali nadprůměrných 63 trestných minut. Kometa se prosadila vždy při nestandardním počtu hráčů.

Velkou radost měl i brankář Marek Čiliak. Vychytal pátou nulu v sezoně. „Měli jsme dobré šance. Bohužel jsme si na něm vylámali zuby," litoval Hynek.

V nedělním 45. extraligovém kole Kometa hostí Zlín. Tomu ve třech vzájemných zápasech pustila jen dva body. Nepůjde ale o přímý souboj o šesté místo v tabulce. Zlín doma prohrál s Pardubicemi a na Brno ztrácí už pět bodů. Zápas kvůli televiznímu přenosu startuje dvacet minut po šesté hodině večer.

Bílí Tygři Liberec – HC Kometa Brno 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 21. J. Hruška (Jan Hanzlík), 34. Kempný (Čermák), 60. Jakub Svoboda (Čermák). Rozhodčí: Hodek, Minář – Hejl, Kajínek. Vyloučení: 6:8, navíc Bartek (Liberec) 5 min. a do konce utkání, V. Němec (Brno) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 5354.

Liberec: Lašák – Hunkes, Vitásek, Výtisk, Gřegořek, Čutta, Čakajík, Voráček – Vampola, P. Nedvěd, Bulíř – Bartek, Bulík, Víšek – Urban, Filippi, J. Vlach – Valský, K. Jass, Mikyska. Trenéři: Hynek a M. Černý.

Brno: Čiliak – Kováčik, Kempný, Miller, Jan Hanzlík, Kuboš, Dlapa – T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II – H. Zohorna, J. Hruška, Jakub Svoboda – Š. Novotný, Koreis, Burian – Vondráček, Čermák, Polodna. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.