V tabulce klesli na devátou pozici. Severočeši rozhodli třemi trefami ve třetí dvacetiminutovce a v soutěži válí, se sedmi body se vyhoupli na druhou příčku.

„Je super, že jsme zvítězili. Kometa dobře bránila, byla to dřina, ale zápas jsme nakonec ubojovali. Se startem do ligy můžeme být spokojení,“ liboval si domácí centr Martin Hujsa.

Právě on nasměroval Vervu k dalším bodům, když se už po 85 vteřinách třetí třetiny nejlépe zorientoval v závaru a pohotovou střelou poslal svůj tým do vedení 2:1. Chemici si dále klestili cestu za třemi body a hodně se jim přiblížili už za necelé tři minuty. Pozvolna končící přesilovku využili po kombinaci Lukeš a střílející útočník Kubinčák. „O zápase rozhodl druhý gól domácích. Snažili jsme se hrozit z brejků, ale bohužel jsme je nedokázali dotáhnout do konce. Je to škoda, protože jsme dvě třetiny sahali po bodu,“ řekl brněnský útoční Andrej Podkonický

Modrobílí sice už ve čtvrté minutě po jeho premiérové trefě v brněnském dresu vedli, jenže to bylo z jejich strany vše. Severočeši postupně přebrali iniciativu, byli aktivnější, soupeře jasně přestříleli, navíc je vzadu jistili spolehlivý gólman Volke. „Litvínov zvítězil zaslouženě. Kdybychom proměnili brejk za stavu 1:1, zápas se mohl vyvíjet jinak. V útočné třetině jsme ovšem ani zdaleka nebyli tak aktivní jako domácí tým,“ měl jasno kouč Zdeněk Venera.

Na stadionu Ivana Hlinky řádila především domácí elitní formace. Kubinčák, Hübl i Lukeš si připsali po dvou bodech za gól i asistenci. Jejich útočnému uragánu nedokázal čelit ani brněnský gólman Sasu Hovi, jehož statistiky před zápasem

zdobila úspěšnost zákroků nad 95 procent.

Hráči Komety pomalu upínají myšlenky k nedělnímu šlágru. Od 18.10 hodin v Kajot Areně přivítají nesmiřitelného rivala, pražskou Spartu.

Hokejová extraliga – 4. kolo:

HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0), HC Mountfield Č. Budějovice – HC Slavia Praha 3:2 (2:0, 1:0, 0:2), HC Plzeň 1929 – BK Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 2:0, 1:1), HC Verva Litvínov – HC Kometa Brno 4:1 (1:1, 0:0, 3:0), Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary 4:3 (3:0, 1:2, 0:1).