Brňané si v první třetině vytvořili několik šancí, největší příležitost však měl domácí útočník Ondřej Roman, který osamocený u levé tyčky z lehkého úhlu minul odkrytou branku. „V první třetině jsme byli o něco aktivnější, ve druhé části jsme ale měli hodně oslabení, která nás stála spoustu sil. I když jsme hráli výborně, Vítkovice byly víc na puku a měly větší tlak,“ popsal Pokorný, jemuž s brněnskými trenéry scházel zraněný bek Michal Barinka a útočník Vojtěch Němec, který už odehrál předehrávku 35. kola extraligy v dresu Mladé Boleslavi, kde hostoval.

Příležitostí bylo na obou stranách několik. Jakub Lev ani Martin Erat na gólmany nevyzráli. Druhý jmenovaný si však v 54. minutě připsal přihrávku na vítězný gól.

Zkušený forvard vyzval před brankou Hrušku, který z otočky bekhendem překulil puk přes ležícího domácího brankáře Patrika Bartošáka. „Bylo to první řešení, které mě napadlo. Myslím, že kdybych to zkusil hned, tak Patrik to má, protože stál přímo proti mně. Takhle musel udělat nějaký pohyb navíc a propadlo to za něj," řekl střelec vítězné branky Hruška.

V brance Komety nastoupil místo Marka Langhamera po třech utkáních Marek Čiliak a 31 úspěšných zákroků mu stačilo na čtvrtou nulu v sezoně. Po zásluze byl vyhlášený nejlepším brněnským hráčem duelu. „Patrik Bartošák chytal výborně, ale na druhou stranu náš Marek chytal asi ještě o kousíček líp," těšilo Hrušku.

Vítkovice už ani při hře bez brankáře nedokázaly srovnat. Desátá výhra v řadě, která by Ostravanům zajistila klubový rekord nepřišla. „Oba týmy přistoupily k zápasu velice zodpovědně, připomínalo mi to utkání play-off. Od první minuty utkání neslo znaky maximální koncentrace a soustředěnosti. Je pravda, že nás přesilovky dostaly do tlaku. Jestli jsme měli něco se zápasem udělat, bylo to v této fázi. Klukům jsem ale poděkoval za výkon, na ledě jsme nechali všechno,“ dodal domácí trenér Jakub Petr.

Vítkovice Ridera – Kometa Brno 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 54. J. Hruška (M. Erat, R. Zohorna)
Rozhodčí: Hradil, Souček – Gebauer, Lederer
Vyloučení: 3:5
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0
Diváci: 10 004 (vyprodáno)
Střely na branku: 31:34
Hráči zápasu: Patrik Bartošák - Marek Čiliak

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Klok, Sloboda (A), D. Krenželok, Hrbas, Urbanec, Trška – Olesz (C), Lev, Bartovič – D. Květoň, O. Roman, Szturc – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Dej, T. Jáchym, Š. Stránský – Hudeček

HC Kometa Brno: Čiliak (Dostál) – O. Němec (A), J. Krejčík, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, L. Vágner – Haščák, Zaťovič, L. Čermák (C) – M. Erat (A), Hruška, R. Zohorna – Mallet, H. Zohorna, T. Svoboda – P. Kratochvíl, Dočekal, Horký