Jeho svěřenci vyslali na pardubického brankáře Ondřeje Kacetla 38 střel, ujaly se pouze pokusy Tomáše Vincoura a Radima Zohorny ve druhé části. Soupeř vypálil jen čtrnáctkrát a dal jeden gól ve vlastním oslabení v úvodní dvacetiminutovce. „Na utkání jsem se spíš díval z druhé strany. Káca odvedl výborný výkon a držel Pardubice ve hře,“ prohlásil gólman Komety Marek Langhamer. 

Ten se nudil hlavně v poslední třetině, kdy na něj nešla ani jedna střela. „Česká extraliga je specifická, že deset minut na brankáře nejde žádná rána a dalších deset toho má plné zuby. Člověk musí zůstat koncentrovaný celý zápas,“ povídal.

Nejvíc se třiadvacetiletý brankář zapotil v prostřední dvacetiminutovce při pardubické přesilovce pět na tři, v níž Dynamo vystřelilo pětkrát, ale Kometa krušné chvíle přečkala. „Střely jsem nepočítal, ale byl to klíč k vítězství. Do šancí jsme Pardubice moc nepouštěli a viděli jsme, jak bojují. Byli jsme však lepší a ubráněné dvojnásobné oslabení nám vyhrálo zápas,“ přemítal Langhamer.

Duel byl pro něj o to těžší, že se vracel po zranění. „Po pauze je vždycky těžké se do tempa dostat. Trvalo mi to první třetinu a pak už ze mě vše spadlo,“ oddechl si pardubický odchovanec. 

Jeho bývalý tým se ještě popere o šesté místo, které jako poslední zajistí přímou účast ve čtvrtfinále. „První třetina ještě byla dobrá, ve druhé jsme ale vyrobili dvě hrubé chyby, které soupeř potrestal,“ krčil rameny sportovní manažer a asistent pardubického trenéra Pavel Marek.

Kometa zůstává pátá a v úterý sehraje poslední utkání před reprezentační pauzou na ledě Vítkovic.

HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 25. Vincour, 31. R. Zohorna – 13. Trončinský (M. Kaut, Dušek)
Rozhodčí: Mrkva, Bejček – Gebauer, Lederer
Diváci: 7265

Brno: Langhamer (Čiliak) – J. Krejčík, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Bartejs, Malec – Zaťovič (A), P. Holík, P. Kratochvíl – Vincour, Hruška, Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák (C), Vondráček – R. Zohorna

Pardubice: Kacetl (Klouček) – Čáslava (C), Trončinský (A), Wishart, Cardwell, Mojžíš, Hrabal, Holland – Starý, Marosz, P. Sýkora (A) – Treille, Tomášek, T. Svoboda – Perret, Poulíček, M. Kaut – Beran, Dušek, Bojko