V Rondu zvládli všech pět dosavadních utkání, podobně jako v pátek otáčeli utkání v závěrečné dvacetiminutovce. „Snažíme se najít motivaci v každém zápase. První třetina byla taková laxní. Ve druhé přestávce jsme si řekli, že zápas zkusíme otočit jako v minulém zápase a vyšlo to,“ pochvaloval si obránce Radim Bičánek.

Právě zkušený zadák nastartoval Kometu, která od deváté minuty po Kratěnově přesné dorážce prohrávala. Brňané se po ospalém začátku probrali, jenže dlouho ztroskotávali na promarněných šancích. Dočkali se až v polovině zápasu. Bičánek v přesilovce na modré napřáhl a jeho přesně umístěná střela překvapila sparťanského gólmana Novotného. „To byla jen taková žabka. Kluci dobře stínili před brankou,“ povídal skromně Bičánek.

I do druhé pauzy šli modrobílí s jednogólovým mankem. V 35. minutě si totiž po buly ideálně s pukem poradil Sobotka a rychlá střela prosvištěla nad Hoviho betonem. „Nastoupili jsme se čtyřmi pětkami a zpočátku šlo znát, že Sparta lépe bruslila. Nemohli jsme se dostat do tempa,“ povídal domácí kouč Ladislav Lubina.

Ten na poslední třetinu stáhl hru na tři pětky a Kometě zúžení sestavy pomohlo. „Kluci se začali víc tlačit před branku a dostali jsme odměnu v podobě dvou gólů,“ uvedl Lubina.

Ve 44. minutě zakončoval krásný ťukes Hubáček, který z mezikruží přesnou dělovkou nedal Novotnému šanci.

Modrobílí i nadále zatápěli Pražanům, kteří zažívají jednu z nejhorších sezon v klubové historii. „Předvedli jsme lepší výkon než na venkovních hřištích, ale kvůli špatně třetí třetině nemáme ani bod,“ posteskl si sparťanský asistent Radim Rulík.

Brno rozhodlo deset minut před koncem, kdy se dočkal další čerstvý reprezentant. Dlouhý v přesilovce nejdřív netrefil přesně, ale o pár vteřin později zblízka propálil Novotného.

Kometa zůstává jedenáctá a na její pozici už nic nezmění ani závěrečných pět kol. Modrobílé teď čeká série tří venkovních zápasů.