Ofenzivně laděný bek naposledy oblékal dres Slovanu Bratislava hrající Kontinentální hokejovou ligu. Tam se mu ale letos příliš nedařilo, proto ho slovenský celek umístil na listinu volných hráčů, jenže žádný jiný tým v KHL jej nechtěl. Jeho další kroky směřují právě do Brna, kde má vyztužit obranu.

Kometa má v kádru momentálně dva ofenzivní obránce Ondřeje Němce a Jana Štencela. Právě Schaus je dalším, jenž se postará o větší podporu útoku ze zadních řad.Schause si čeští fanoušci mohou pamatovat ze sezony 2016/2017, ve které zaznamenal za Pardubice 36 bodů ve 48 zápasech. Skvělý ročník mu vynesl angažmá v KHL v Magnitogorsku, kde na své výkony navázal.

Ještě v téže sezoně se přesunul do čínského celku Kunlunu Red Star, který rovněž hraje KHL. Nový ročník ale začínal právě ve Slovanu Bratislava, kde odehrál pouze deset zápasů a připsal si dva body. Kromě toho ve statistice hodnocení účasti na ledě plus/minus nasbíral sedm záporných bodů.Dvaatřicetiletý obránce s držením hole napravo se tak po dvouleté anabázi v KHL vrací opět do extraligy. V brněnském celku Američan doplní svého krajana Petera Muellera.