Brněnský celek s Klimešem, Karlem Vejmelkou a Markem Čiliakem disponuje trojicí brankářů, kteří se podělí o pozici jedničky v nadcházející sezoně. „Tím, že Lukáš Dostál odchází do Finska, máme nyní tři špičkové gólmany. Rozhodne jejich momentální výkonnost a rozhodnutí trenérů,“ sdělil majitel Komety Libor Zábranský pro klubový web.

Klimeš byl za minulý ročník vyhlášen nelepším brankářem Chance ligy. „Na to, jak se vypracoval, jsme pyšní, a proto jsem rád, že jsme se domluvili na delší smlouvě. Lukáš šanci určitě dostane,“ poznamenal Zábranský.

Před brněnským rodákem, který v Kometě začal už v sedmé třídě, nyní ční velká příležitost. „Chci se poprat o to, abych dostal šanci v bráně Komety a uvidím, jak to bude vypadat. Moc se těším, je to pro mě krok dopředu. V pondělí jsem se zapojil do přípravy. Jsem Brňák a mám radost, že opět můžu být tady,“ uvedl Klimeš.

Pro jihomoravský celek jde už o šesté posílení. Z Vítkovic dorazilo duo útočníků Lukáš Kucsera a Jakub Lev. Z Milwaukee bek Filip Pyrochta. Z hostování se vrátil forvard Luboš Horký a ze zámoří Pavel Jenyš. Zatím poslední akvizicí je Klimeš.