„Chceme se v tabulce pohybovat trochu výš než loni. Základní část je objektivnější ukazatel kvality mužstva než play off. Lepším umístěním dokážeme, že jsme se posunuli zase o něco dál," prohlásil trenér Zdeněk Venera.

Ani nejproduktivnější útočník play off Tomáš Divíšek nechce zažívat vánoční svátky jako loni. „V prosinci jsem byl kolikrát na dně. Seděli jsme v kabině a říkali si, že hrajeme opravdu špatně a že nevíme, jak z toho ven. Takové situaci se chci vyvarovat," doplnil centr.

Kometa už zítra vstoupí do čtvrté sezony po návratu do nejvyšší soutěže. Udržela většinu kádru i rozpočet. „Velice si vážíme toho, že s námi zůstali sponzoři, protože v současné době není jednoduché shánět peníze. Rozpočet zachováme v rozmezí sto až sto dvacet milionů korun," sdělil vedoucí sportovního úseku Jaroslav Medlík.

Také díky stabilní situaci zůstala v Brně většina vicemistrů. Z klíčových hráčů svlékli modrobílý dres pouze gólman Sasu Hovi, obránce Jiří Vašíček a útočníci Jaroslav Svoboda s Jozefem Balejem. „Kluci, kteří odešli, už byli hodně zkušení a v extralize zažili spoustu těžkých zápasů. Na druhou stranu jsme přivedli perspektivnější hokejisty," přemítal sportovní manažer Pavel Zubíček.

Modrobílí se dohodli s brněnským odchovancem Janem Hruškou, který patřil v přípravě k nejproduktiv­nějším hráčům. Defenzivu vyztužil pořízek Boris Valábik se zkušenostmi z NHL a na „záskok" do konce října přišel i zkušený reprezentant Miloslav Hořava. „Věřím, že mančaft má minimálně stejnou sílu jako loni," dodal Zubíček.

close Kometa na startu hokejové extraligy. zoom_in

Tým má za sebou víc než čtyři měsíce letní dřiny. Ve třinácti přípravných duelech si připsal pět vítězství, stejný počet porážek a tři remízy. Spíš než výsledky však mužstvo znervózňovali přibývající marodi. Venera musel ne-ustále míchat sestavou, v jednotlivých formacích neměl moc času na dolaďování detailů. „I tahle situace přinesla pozitiva. „Kdybychom byli komplet, vůbec nepřijdeme na to, že se mladý obránce Filip Krejčiřík jeví velmi dobře. V případě potřeby může doplnit áčko," řekl Venera.

Ten krátce před startem soutěže nechce rozebírat aktuální stav marodů. Podle informací Rovnosti premiéru stihne většina týmu. Mimo zůstanou útočníci Róbert Petrovický a Vojtěch Němec. „Kvůli operovanému rameni potřebuje pauzu deset týdnů," upřesnil trenér.

Jeho tým odstartuje sezonu na ledě chomutovského nováčka a vicemistři věří, že jim ambiciózní Piráti neukradnou všechny body. „Loni jsme uspěli díky týmovému výkonu, bojovnosti a dalším maličkostem. To vše musíme přenést i do nového ročníku. Nebudeme soupeře porážet nějakým technickým hokejem," zdůraznil kapitán týmu Radim Bičánek.