Nad počtem odehraných zápasů se přitom ještě nezamyslel. „Pořád jsem mladý, pro některý sice starý, ale já se cítím svěže. Rád přidám dalších pět set, ale uvidíme, záleží na zdraví a jestli mě někdo bude chtít,“ vykládal s úsměvem třiatřicetiletý Zaťovič.

Proti Varům měla hlavní slovo jeho lajna, a to doslova. Zaťovič zaznamenal tři góly, Petr Holík tři asistence a navrátilec do sestavy Peter Mueller si připsal čtyři body za dvě trefy a dvě nahrávky. Podíleli se tak na všech pěti trefách Komety. „Musíme bojovat jeden za druhého. Naše útočná trojka proti Varům byla určitě platná, ale tyto výkony musíme podávat v každém zápase,“ líčil Zaťovič.

Kometa tak konečně gólově procitla. V předešlých duelech se totiž střelecky trápila, vepředu to nelepilo, nešlo to. Velký zápas odehrál Mueller. „Proti Varům šlo vidět, že mu to jezdí, vymýšlel spoustu věcí,“ popsal Zaťovič.

Kometa - Karlovy Vary 5:3
Třetiny: 2:1, 1:1, 2:1.
Branky a nahrávka: 13. Zaťovič (Mueller, P. Holík), 19. Mueller (R. Zohorna, Bartejs), 27. Zaťovič (Mueller), 48. Mue-ller (P. Holík), 56. Zaťovič (P. Holík, O. Němec) – 4. Podlipnik (Balán), 28. Flek (T. Rachůnek, M. Rohan), 49. Flek (Balán).
Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. Střely na branku: 34:26. Rozhodčí: Hejduk, Obadal – Hlavatý, Hanzlík. Diváci: 7008.
Kometa: Langhamer – Mikuš, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Plášek ml., Hruška, Kašpar – L. Horký, R. Zohorna, Karabáček – Dočekal, Köhler, Mallet.
Karlovy Vary: Závorka – Kovačevič, Šenkeřík, M. Rohan, Podlipnik, Sičák, L. Vágner, Šafář – T. Rachůnek, Balán, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Lapšanský, Skuhravý, Gorčík – Stloukal, Kverka, Kohout.

Společnou spolupráci první pětky si užívá i Mueller, který se po svém letním příchodu stal jedním z klíčových hráčů. „Hrajeme společně od začátku sezony, vybudovali jsme si mezi sebou dobrou chemii a proti Varům jsme měli úžasný zápas. Doufáme, že se nám bude dařit i nadále,“ pravil Mueller.

Slovy chvály na první lajnu nešetřil ani asistent trenéra Komety Kamil Pokorný. „I když jsme jeden tým, tak nemohu opomenout výkon první řady,“ glosoval.

Pro Kometu šlo o nejgólovější duel v této sezoně, pět branek ještě nikomu v extralize nenasázela. „Bylo to hodně divoké utkání. Věděli jsme, že Vary jsou hodně bruslivý, aktivní a agresivní tým. Nepomohl nám první obdržený gól, ale důležité bylo, že se nám skóre podařilo otočit ještě do konce první třetiny,“ komentoval Pokorný vývoj zápasu.

Ve druhé části Kometa sice navýšila vedení na rozdíl dvou branek, ale Vary hned za minutu snížily. To stejné se opakovalo i ve třetí části.

Brněnský celek ale nakonec vstřelil pojišťující trefu a připsal si pátou výhru v sezoně. „Za výkon, který jsme předvedli proti Kometě, se rozhodně nestydíme. Ze začátku jsme měli možná zbytečně trochu respekt. Domácí byli silnější na kotouči a v osobních soubojích. Potom jsme si vytvořili velké množství příležitostí, které jsme ale neřešili dobře,“ hodnotil duel asistent trenéra hostí Tomáš Mariška.