Brněnští hokejisté se rychle oklepali po nepovedeném zápase v Ostravě. S Třebíčí se na domácím ledě nepárali a vyhráli přesvědčivě 5:0.

„Po duelu v Porubě naši hráči dostali postih od vedení. Měli jsme v kabině důraznou rozmluvu. Takové zápasy se nesmí opakovat,“ vrátil se k minulému zápasu asistent brněnského kouče Viktor Lukeš.

Modrobílí se do Třebíče pustili od prvního okamžiku. Hostům nemohl na ledě pomoci ještě nedávno brněnský kapitán Miroslav Barus, který kvůli zranění sledoval zápas jen z tribuny. Přesto si několikrát v utkání vyslechl ovace téměř zaplněné haly: Míra Barus olééé! „Běhal mi z toho mráz po zádech. Nemohl jsem do utkání zasáhnout, protože jsem si v minulém utkání poranil sval. Minimálně ještě v pondělí nebudu moci naskočit,“ vylíčil svůj stav Barus.

Jeho nynější spoluhráči s modrobílými nedokázali držet krok. V brněnském dresu řádil obránce Robert Kántor, který spolehlivě zásoboval třebíčského gólmana Lva dělovkami od modré. Zkušený obránce rozjásal brněnské diváky už v páté minutě. Brno tak využilo hned první přesilovku. Pak se ještě ujaly další dvě nechytatelné Kántorovy bomby. Obránce s číslem 33 mohl sledovat jak na led dopadá několik kšiltovek na počest hattricku. „Pamatuju si velmi dobře, že jsem nikdy tři branky v jednom zápase nedal. Ale musím poopravit statistiky. Před posledním zásahem mou střelu tečoval David Mikšan. Je to jeho gól,“ okamžitě přiznal Kántor. Na tři góly v jednom duelu si tedy ještě bude muset počkat.

Domácí soupeře po většinu duelu jasně přehrávali, brzdila je jen častá vyloučení. Třebíč se jen sporadicky dostávala do obranného pásma Koemty. Když už si dokázala vypracovat nadějnou pozici, zaskvěl se brněnský gólman Horčička, který oslavil domácí premiéru čistým kontem. Při prvním startu před domácími diváky se blýskl také Robert Liščák. V utkání si připsal tři body za gól a dvě asistence.

Kometa si po vítězství udržela první pozici, Třebíč zůstává na posledním místě první ligy.

Kometa Brno – SK Horácká Slavia Třebíč 5:0

Třetiny: 1:0, 1:0, 2:0

muž zápasu: Robert Kántor

HC Kometa: Horčička – Křetínský, Houdek, Zubíček, Protivný, Kántor, Lhotský, Morava, David – Černý, Švagrovský, Kýhos – Sedlák, Padělek, Klimt – Bakrlík, Liščák, Mikšan – Haluza, Kostourek, Polodna.Trenér: V. Kýhos.

Třebíč: Lev – Flamík, Havran, Sláma, Kaláb, Hrbáček, Bulička, Sedláček – Čech, Zahradník, Vrba, Burian V., Nahodil, Stejskal, Staněk, Obdržálek, Sojčík, Kundela, Vítek, Burian J.Trenér: K. Pokorný.

Branky a nahrávky: 5. Kántor (Kostourek, Padělek), 39. Kántor (Liščák, Bakrlík), 45. Kostourek (Padělek), 48. Liščák (Bakrlík), 58. Kántor (Liščák). Rozhodčí: Hrubý – T. Prchal, Padevět. Vyloučení: 10:6, navíc Havran (T) 10. min. za nesportovní chování. Využití: 2:0. Diváci: 5392.