Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Kometa přilepila Boleslav na dno

Brno /FOTOGALERIE/ - Brno otočilo zápas s posledním týmem tabulky play out a výhrou 3:2 zvedlo náladu trojici reprezentantů.

18.3.2011

Kometa Brno v utkání s Mladou Boleslaví.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Nudná úvodní třetina, následně první svižný brněnský hokej v play out a na závěr parádní branky Komety. Takovou hokejovou nabídku si včera vychutnaly necelé tři tisícovky diváků v hale Rondo.

Kometa v sedmém kole záchranářské skupiny porazila Mladou Boleslav 3:2 a přidala další špendlík, který Středočechy drží na dně tabulky. Boleslav ztrácí na Kladno už šest bodů. „Měli jsme dost příležitostí v první třetině, ale žádnou jsme nevyužili. Pak nastoupilo úplně jiné Brno a přejelo nás. Pokud bude naděje, o záchranu zabojujeme,“ uvedl asistent trenéra Mladé Boleslavy Vladimír Hiadlovský

Brněnský hokejový večírek okořenila reprezentační nominace trojice hráčů Komety Petra Hubáčka, Marka Kvapila a Radka Dlouhého. „Hrálo se mi stejně, jako vždycky. Účast v národním týmu mě těší a jsem za šanci rád. Přinese mi úplně nové zkušenosti a pozitiva,“ povídal Dlouhý.

Přetahované bez zápletky přidala náboj až mladoboleslavská akce z 32. minuty, kdy se po dorážce radoval z vedoucí branky Lukáš Pabiška. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Přesnou střelou nad lapačku Marka Schwarze se o šest minut později blýsknul Petr Hubáček, který se před reprezentačními povinnostmi připomněl trenéru Aloisi Hadamczikovi.

Jenže brněnská úleva netrvala dlouho. Na srovnání stavu reagoval druhým zásahem večera Pabiška a Středočeši vedli 2:1. „Motivace proti Bolce je vyšší. Navíc nechceme domácí zápasy prohrávat. Všichni víme, jaké řeči kolují, když tým prohraje s někým, kdo bojuje o záchranu. Toho se chceme vyvarovat,“ prohlásil brněnský kapitán Hubáček.

Nepříznivý stav vyburcoval Brňany ke zlepšení výkonu. Bohužel také k vulgárním pokřikům na adresu hostů z řad skupiny nezletilých brněnských fandů.

Ve třetí třetině si Schwarz připadal jako na střelnici. Ze série brněnských šancí vyčnívala individuální akce, po které se z vyrovnání těšil Jozef Balej. Na 3:2 neméně povedenou bombou z pravého kruhu zvýšil Pavel Mojžíš. „Play out je liga odpadlíků, ale tento zápas nás vážně bavil a výhra nás kvůli lidem těší,“ doplnil Hubáček.

Autor: Marek Těšík

18.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
Dvanáctiletého školáka okradl neznámý mladík (na snímku). Brněnští kriminalisté žádají veřejnost o pomoc.

Přepadl školáka a ukradl mu mobil. Když to nahlásíš policii, pořežu tě, hrozil

Prasklé vodovodní potrubí v brněnské Kotlářské ulici.
AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO
12

V Kotlářské prasklo potrubí, ulice je uzavřená. Voda zaplavila garáže i hospody

V kůži archeologů. Lidé si vyzkouší práci s detektorem kovů

Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ - Prohlédnout si naleziště i historické předměty mohou v sobotu lidé na jižní Moravě. Instituce v celém kraji oslaví Mezinárodní den archeologie.

Bardotka i bubny tajgy. Historické vlaky projedou v sobotu po Vlárské dráze

Brno /FOTOGALERIE/ - Šlechtična, Bardotka nebo Sergej v sobotu ovládnou železniční trať z Brna do Veselí nad Moravou. Historické lokomotivy s těmito jmény vyjedou u příležitosti výročí sto třiceti let existence Vlárské dráhy, tratě z Brna do Trenčianské Teplé.

Kometa vyzve Hradec s jistým Rybárem. Bez Káni v sestavě

Brno – V tažení za dvanáctým mistrovským titulem byl hradecký brankář Patrik Rybár hlavní důvod, proč Mountfield zdržel dva zápasy Kometu v semifinále. První vzájemný duel v aktuální sezoně však slovenský gólman kvůli zranění vynechal a jeho spoluhráči ve druhém kole hokejové extraligy podlehli Brnu 2:4.

Teplý říjen na jihu Moravy. Na třech místech padnul více než padesátiletý rekord

Jižní Morava - Skutečně teplý podzim si v aktuálních dnech užívají Jihomoravané. Maximální denní teploty se budou až do neděle šplhat ke dvaceti stupňům Celsia. Meteorologové na jižní Moravě ve čtvrtek naměřili na třech místech nejvyšší teploty za posledních šestapadesát let.