Kašík v minulé sezoně střežil klec Zlína, ale od nového ročníku přestoupil do Chabarovsku. V KHL se mu ale vůbec nedařilo, odchytal pouze osm prohraných duelů s průměrem 4,37 obdržených gólů na zápas a úspěšností zákroků 86,6 procenta. Kvůli neuspokojivým výkonům s šestadvacetiletým brankářem ruský celek rozvázal smlouvu.

Kometa tak má nyní se zlínským rodákem k dispozici tři gólmany, z nichž ani jeden určitě nechce plnit roli trojky. V posledních týdnech se do velké formy rozchytal Karel Vejmelka. Předtím spolehlivě chytal Marek Langhamer, kterému se nepodařil jeden domácí duel s Libercem a od osudného utkání nechytá.

Proto se nabízí otázka jak to bude v brankovišti obhájce Masarykova poháru po příchodu Kašíka. Další rébus trenéři Komety musí řešit v podobě složení obranných dvojic.

Pravděpodobné složení obran:
1. Obranný pár:
Ondřej Němec – Juraj Mikuš
2. Obranný pár:
Nicholas Schaus – Michal Gulaši
3. Obranný pár:
Jan Štencel – Tomáš Malec
7 obránce:
Michal Barinka
Nebude hrát:
Tomáš BartejsS příchodem amerického ofenzivního beka Nicholase Schause mají k dispozici osm obránců. Na soupisku k zápasu extraligy se přitom může zapsat pouze devatenáct hráčů do pole. Když se odečte dvanáct útočníků, tak zůstane sedm volných míst.
Nikdo přitom odejít nemá, alespoň zatím. „Nyní nás čeká třináct duelů v šestadvaceti dnech. Potřebujeme široký kádr. Do zápasu proti Pardubicím půjde jen sedm beků a my se rozhodneme kteří,“ sdělil asistent trenéra Komety Kamil Pokorný, ale konkrétnější nebyl.

Jisté však je, že někdo prostě hrát nebude. Určitá indície ukazuje na Tomáše Bartejse. Ten byl včera dopsán na soupisku Třebíče. „Je to jen další možnost pro něj, když nebude hrát tady, tak dostane prostor tam. Od tohoto máme dohodnuté spolupráce,“ komentoval Pokorný nastalou situaci.


Kdo odskáče příchod Schause, bude jasné dnes. Kometa od šesti hodin večer hostí doma Pardubice. „Vrací se opět extraliga, máme doma Dynamo, takže musíme vyhrát. Pak nás čeká šňůra zápasů venku a do toho ještě duel ve Finsku proti Tappaře Tampere. Program máme nasekaný. Je třeba posbírat co nejvíc bodů,“ líčil brněnský útočník Martin Zaťovič, který vyléčil zdravotní neduh z minulého týdne a proti Východočechům bude trenérům k dispozici.