Výhodu jedné útočné lajny navíc měli brněnští hokejisté oproti hostům. Užitek ztoho však neměli. Jestřábi dokázali fyzicky náročnou hrou úspěšně rozbíjet brněnskou rozehrávku až do konce utkání.

„Přiznám se, že jsme trochu počítali stím, že Prostějov ve třetí třetině odpadne,“ tvrdil Kýhosův asistent Vladimír Petrovka. Jenže to bylo naopak. Od dvou využitých přesilovek vprvní třetině se dlouho hrálo nerozhodně. Pak tři minuty před koncem využil zmatku vobraně domácích Pšurný. Ukázalo se, že Prostějov má sil dost. „Vyplatilo se nám, že jsme přes Vánoce hodně dobře potrénovali,“ mnul si ruce prostějovský kouč Martin Janeček.

Poslední dvě minuty byly hektické. Nejprve se nechal vyloučit Mikel a Kometa vriskantně odehraném oslabení dostala další gól. Půl minuty před koncem ještě dodal závěru šťávu zdorážky Černý. Pro hosty to bylo ale znamení kposlední mobilizaci a Kometa prostor ke srovnání nedostala. „Doslova jsme to umlátili,“ oddychl si Janeček.

Vposledních utkáních se Kometa vzchopila, vsobotu se však opět střelecky trápila. „Chtěli jsme hrát agresivně na polovině soupeře, dohrávat protihráče a získávat puky. Hlavně vprvní třetině se nám to nedařilo,“ zlobil se Petrovka.

Jestřáby mohlo těšit, že Kometa nedokázala být příliš nebezpečná vpřesilovkách. „To bylo asi rozhodující. Stále máme vpřesilových hrách problémy. Málo střílíme, netlačíme se před branku,“ sčítal chyby Petrovka. Přesto se jedna akce vpočetní výhodě Kometě vyvedla. Vdesáté minutě pohlednou kombinaci zakončilBarus.

Dobrá zpráva pro Kometu přišla po zápase zOlomouce. Druhý tým skupiny nestačil na Třebíč. „Aspoň malá útěcha,“ povzdechl si Petrovka. Kometa tak stále hájí první místo vtabulce východní skupiny ligy spětibodovým náskokem.

Kometa Brno– Prostějov 2:3

Třetiny: 1:1, 0:0, 1:2

Kometa: Jarina– Čech, David, Zubíček, Mikel, Houdek, Morava, Fojtík, Malena– Vostřák, Lipina, Dlouhý– Klimt, Barus, Černý– Staněk, Moskal, Sojčík– Becker, Vondráček, Zábranský. Trenér:Kýhos.

Prostějov: Šturala– Procházka, Hlavatý, Chovan, Balčík, Bartoň, Kumstát – Kotásek, Piecha, Pavelek– Vrba, Pšurný, Vymazal– Duba, Mikšovský, Opatovský– Nakládal. Trenér: Kužílek.

Branky: 10.Barus (Klimt, David), 60.Černý (Zubíček, Mikel)– 17.Duba (Mikšovksý, Opatovský). Rozhodčí: Hribik– R. Hejduk, Klein. Vyloučení: 9:11. Využití: 1:2. Diváci:5724.