Hosty dostal do vedení 37 sekund po začátku druhé části bek Ondřej Němec. „Jenže místo toho, abychom v následující přesilovce dali na 2:0, dostaneme z brejku gól a zase jedeme z venku bez bodu," řekl obránce Němec pro Českou televizi.

Osmý nezdar Komety v řadě venku zapříčinily dva momenty. Ve 24. minutě Brňané nestihli dobruslit šťastně odražený puk po střele domácích a do odkryté brány dorážel Fin Henri Tuominen. Za moment brankář Karel Vejmelka vyrazil nahození z půlky hřiště před Davida Grígera. „Z našeho rozložení pramenil i třetí gól. Těžko jsme se zvedali, i když ve třetí třetině jsme chtěli se zápasem něco udělat," povídal Pokorný, jehož tým prohrál osudovou periodu 1:3.

V polovině duelu po trefě Tomáše Harkabuse do branky vjel Pavel Jekel a nahradil nejistého Vejmelku. „Bylo velmi důležité, že jsme odskočili na dvougólové vedení, protože bránit vedení o jednu branku je těžké. Uhráli jsme to," těšilo asistenta trenéra domácích Mikuláše Antonika.

Brno nevyužilo celkem šest přesilovek. Až dvě minuty a třináct sekund před koncem duelu snížil po povedené akci Tomáš Vincour. Výhru 4:2 pečetil do odkryté branky Sebastián Gorčík.

Výjezd na led nejvzdálenějšího extraligového soupeře Brňanům v poslední době nesvědčí. Bilance obou týmů v duelech na západě Čech je nyní – sedm výher Karlových Varů za tři body, jedna výhra Komety za tři body a další tři po nájezdech či v prodloužení.

Hráči Komety jeli necelých 340 kilometrů zpět opět rozladění. Prohráli už třetí utkání v řadě. Kometa zůstává o dva body čtvrtá za Litvínovem, jenž vyzve v DRFG Areně ve středu v šest hodin večer.

HC Energie Karlovy Vary – HC Kometa Brno 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 24. Tuominen (Mikulík, Benák), 24. Gríger (Rýgl), 32. Harkabus (D. Kindl, Gríger), 60. Gorčík (Vachovec, Skuhravý) – 21. O. Němec (M. Erat, M. Kvapil), 58. Vincour (Štencel)

Rozhodčí: Lacina, Pražák – Lhotský, Kokrment

Vyloučení: 6:4, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1

Diváci: 4253

Sestavy:

Karlovy Vary: Honzík – Dujsík, Harant, Sičák, M. Rohan, Rýgl, T. Dvořák, Benák – Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek – Gorčík, Skuhravý, Vachovec – V. Tomeček, Dušek, Mullane – D. Kindl, Gríger, Harkabus – Davídek. Trenéři: Tlačil a Antonik

Brno: Vejmelka (32. Jekel) – O. Němec, Trška, Kováčik, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs – M. Erat, H. Zohorna, M. Kvapil – Haščák, V. Němec, Zaťovič – Vincour, L. Čermák, J. Káňa II – Dostálek, F. Dvořák, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.