Kometa v předchozích duelech postupně vyzvala čtvrtý, třetí a druhý tým tabulky. Narazila až proti vedoucímu celku. Ale po vyrovnané partii. „Nemůžeme vyhrávat donekonečna, ale Sparta byla lepší," přiznal autor druhé brněnské trefy Jan Hruška.

Do posledního místa zaplněná Kajot Arena jako první viděla vedoucí gól Sparty, ve druhé třetině náskok hostů Kometa hned dvakrát dotáhla.

Poprvé hned ve 21. minutě tečí Hrušky, ve 26. pak nastavením hole Tomáše Svobody. Spartu dvakrát gólem spasil její kapitán Tomáš Rolinek. V závěrečné části ještě podtrhl vítězství Pražanů Zdeněk Bahenský. „Vstoupili jsme do zápasu s respektem. Okamžitě po vyrovnání jsme dostali gól a to nás srazilo. Zbytek zápasu si Sparta pohlídala," prohlásil brněnský asistent trenéra Karel Beran.

Parta kouče Vladimíra Kýhose v první třetině neproměnila přesilovku pěti proti třem. A podle známého hokejového hesla duel ani vyhrát nemohla. „Tohle bylo pro naši výhru stěžejní. Podali jsme výborný kolektivní výkon. Ale počítali jsme, kdy jsme v Brně naposledy vyhráli," povídal asistent sparťanského kouče Zdeněk Moták.

Kometa měla dvojnásobnou výhodu dokonce celé dvě minuty. „Nesehráli jsme ji úplně špatně. Ale soupeř měl naše kombinace dobře přečtené," přiznal útočník Hruška.

Sparťanskou výhru režírovala první lajna Jaroslava Hlinky. „Brali jsme tento zápas prestižně. Kometa drží příčky nahoře v tabulce, navíc v posledních zápasech hrála dobře a doma moc neprohrává," prohlásil Hlinka, který si připsal tři asistence.

Brňané i přes porážku udrželi díky prohře Plzně 1:3 na Slavii třetí místo v tabulce. Náročný program Brňanů pokračuje hned zítra na ledě Litvínova. Zápas startuje dvacet minut po šesté hodině večer a znovu jej v přímém přenosu vysílá Česká televize.

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Branka a nahrávky: 21. J. Hruška (Kuboš, Čermák), 29. T. Svoboda (Kempný, V. Němec) - 6. Krejčík (J. Hlinka, P. Ton), 26. Rolinek (Pilař, J. Hlinka). 31. Rolinek (Ton, J. Hlinka), 52. Bahenský (T. Rachůnek). Rozhodčí: Husička, Šír - Hlavatý, Skopal. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Střely: 26:30. Střely mimo: 18:9. Zblokované střely: 5:8. Hity: 16:8. Vyhraná vhazování: 33/73:40/73. Diváci: 7200 (vyprodáno).
Brno: Čiliak - D. Nosek, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík - Vondráček, Čermák, J. Hruška - T. Svoboda, V. Němec, Pivko - Dočekal, Š. Novotný, Burian - Jenyš, H. Zohorna, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.
Sparta Praha: Pöpperle - Pilař, Hrbas, Švrček, Krejčík, Kubát, Philipp - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Kočí, Bahenský, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.