„Nic takového jsem v kariéře nezažil," přiznal po první třetině brněnský obránce Tomáš Žižka. Zápas tím vlastně skončil, i když Kometa v poslední části korigovala na konečných 2:5. Stav série je nyní srovnaná na 3:3.

Série skončí v pondělí v Praze, sedmý zápas začne dvacet minut po sedmé hodině večer. Brňany může těšit jediný fakt: že do klíčového duelu půjdou po úspěšné závěrečné části. Tu vyhráli 2:0. „Už jsme se snažili psychicky připravit na další zápas," prohlásil autor závěreční trefy nešťastného brněnského zápasu Tomáš Svoboda.

Myšlenky všech aktérů se začaly okamžitě ubírat směrem k poslednímu duelu. „Je to kdo s koho. Uděláme všechno proto, abychom do finále postoupili my," podotkl s výhledem na pondělní duel asistent brněnského kouče Karel Beran.

Dvě třetiny ale v Brně vládli hosté. Avizované zklidnění emocí domácích hokejistů před brněnským publikem připomínalo spíš omámení sedativy. Sparťané dostali spoustu prostoru a Tomáš Divíšek, Miroslav Forman a poté dvakrát Jaroslav Hlinka dostali nabídky k pohodlnému skórování. „Když jsme navýšili vedení na 5:0, bylo po zápase," podotkl asistent sparťanského kouče Zdeněk Moták.

Atmosféru letošního play off poprvé okusil veterán Jiří Trvaj, který v neděli slaví čtyřicáté narozeniny. Kapituloval jen jedinkrát. Je otázka, jestli kdo se postaví do branky Komety v rozhodujícím duelu. Nejasností je ale celá řada. „Těžko předjímat sedmý zápas. V tom půjde o všechno, bude to na krev. Bude to parádní bitva a my se na ni těšíme," prohlásil Moták.

Kometa ale rozhodně nesmí zopakovat sobotní nástup. „Začali jsme hrozně rozpačitě. Spartě jsme góly nabídli. Proti ní se to pak těžko otáčí. Byli jsme ustrašení, báli jsme se hrát," shrnul Beran nedostatky svého týmu.

HC Kometa Brno – HC Sparta Praha 2:5 (0:4, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 41. Kempný (P. Mrázek), 49. T. Svoboda – 6. Divíšek (I. Rachůnek, Simon), 8. Forman (Polášek, Sičák), 9. J. Hlinka (Ton, Buchtele), 13. J. Hlinka (P. Ton, Krejčík), 39. Přibyl (Buchtele). Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 3:3.
Sestavy - Brno: Čiliak (13. Trvaj) – Kováčik, Kempný, Kuboš, Dlapa, Miller, Žižka, od 21. navíc Dujsík – Š. Novotný, Čermák, Jakub Svoboda – T. Svoboda, J. Hruška, J. Káňa II – Vondráček, Koreis, Burian – H. Zohorna, Raška, Pivko – od 21. navíc P. Mrázek. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran. Sparta: Pöpperle – Piskáček, Krejčík, Sičák, Polášek, Philipp, Kubát – P. Ton, J. Hlinka, Klimek – Kumstát, Pech, Rolinek – Forman, Přibyl, Buchtele – Simon, Divíšek, I. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.