Sedm vítězství v řadě? To se Kometě podařilo naposledy v roce 2012. Tehdy ve 49. kole základní části porazila České Budějovice 3:0, přes tři výhry v předkole proti Kladnu, pak ještě přehrála Spartu Praha v úvodním duelu čtvrtfinále play-off. Nyní se nadechla do ještě lepší formy.

Navíc v neděli jedou Brňané na led posledního Litvínova, kde hrají v půl šesté večer. „Zatím je vidět, že mužstvo šlape. Prostě je to jeden velký válec,“ řekl nadšeně domácí bek Michal Barinka.

Po nenápadném nahození od mantinelu v šesté minutě otevřel skóre. „Snažil jsem se trefit bránu. Každý puk, který na ni letí, je nebezpečný. Kluci pak říkali, že to tečoval hostující hráč,“ uvedl Barinka.

V povedené první třetině na něj navázal ještě Vojtěch Němec a Tomáš Vincour z přesilovky. Po bezbrankové druhé části se prosadil svižnou střelou pod břevno Marcel Haščák. Skóre uzavřel devatenáctiletý Luboš Horký.

„Puk mi dovezl Radim Zohorna. Jsem rád, že jsem se trefil doma. Budu si to pamatovat do konce života,“ rozplýval se Horký, který si připsal premiérový gól ve třetím utkání v extralize.

Hanáci byli téměř neškodní. „Kometa je v laufu, ale myslím si, že jsme byli chvílemi až moc odevzdaní, mrzelo Jana Tomajka, asistenta kouče Olomouce.

Kometa Brno – Olomouc (3:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Barinka (Štencel), 12. V. Němec (Haščák, Štencel), 19. Vincour (J. Krejčík, M. Erat), 52. Haščák (V. Němec, Dočekal), 57. Horký (Mallet)
Rozhodčí: Mrkva, Úlehla – Barvíř, Blümel
Diváci: 7700

HC Kometa Brno: Čiliak – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Mlčák – Zaťovič (A), Hruška, M. Erat (A) – T. Svoboda (C), L. Čermák (C), Vincour – Dočekal, V. Němec, Haščák – Mallet, R. Zohorna, Horký

HC Olomouc: Konrád – Vyrůbalík (C), Škůrek, Staněk, Houdek, L. Galvas, J. Galvas – Laš, J. Knotek (A), Eberle – Burian, Sundher, Skladaný – Strapáč, Mráz, Ostřížek – Holec, Herman, Rác – R. Vlach