Právě Horký otevřel skóre zápasu zkraje první třetiny. Poté ještě asistoval u gólů Leoše Čermáka a Jana Hrušky v prostřední části. „Jsem rád, nemůžu si stěžovat, ale vždy je co zlepšovat a pořád na sobě musím makat. Snad budu body dělat dál,“ doufal Horký.

Zápas odehrál po boku kapitána Čermáka a dalšího urostlého útočníka Martina Dočekala. „Hraje se mi s nimi dobře, na ledě si rozumíme. Oba jsou silní na puku, takže se udrží v rohu a já si hledám prostor, případně střílím nebo dorážím,“ popsal Horký, který odehrál své čtvrté extraligové utkání a má průměr bod na zápas. 

Výhru si Kometa zajistila ve druhé třetině, kdy vstřelila čtyři branky, po Hruškovi a Čermákovi se trefil Michal Gulaši a Martin Zaťovič. Šťastné litvínovské snížení na 1:3 brněnský brankostroj nezastavilo. „Do zápasu jsme nevstoupili špatně, ale ve druhé třetině jsme selhali. Vyfasovali jsme čtyři góly, což rozhodlo o zápase,“ uvědomoval si trenér Vervy Radim Rulík. 

Jeho svěřenci bojují s rozsáhlou marodkou. Litvínovský kouč postrádal hned pět hráčů ze základní sestavy včetně brankáře Michaela Petráska. „Navíc odstoupil Zbyněk Sklenička pro nevolnost, Karel Kubát utkání s problémy odehrál, ale přišli hráči z Litoměřic a nemůžeme se vymlouvat. K sezoně to patří a my zápas nezvládli,“ dodal Rulík.

Poslední třetina už byla v režii Komety, která nedovolila komplikace. Gól na 6:1 přidal Radim Zohorna, následné snížení z hole Lukáše Válka už nic neřešilo. „V poslední části se utkání dohrávalo, výsledek jsme kontrolovali. Jsme rádi za výsledek a tři body,“ ulevil si brněnský asistent hlavního kouče Kamil Pokorný.

Brňané přerušili sérii pěti proher v řadě a přiblížili se třetímu Třinci, s nímž hrají ve středu. Na domácím ledě navíc naposledy naplno bodovali 13. října proti Olomouci. „Sezona je dlouhá, měli jsme sérii vítězství a nyní přišla část, která se nám nehodnotí dobře,“ doplnil Pokorný.

HC Kometa Brno – HC VERVA Litvínov 6:2 
(1:0, 4:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Horký (L. Čermák, Dočekal), 23. L. Čermák (Horký, Bartejs), 30. Gulaši (Dočekal, J. Krejčík), 37. Hruška (H. Zohorna, Horký), 40. Zaťovič (Barinka, M. Erat), 43. R. Zohorna (Mallet, Haščák) – 33. Trávníček, 54. Válek (Matoušek, Jurčík) 
Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Flegl, Polonyi. Diváci: 7228 
 
HC Kometa Brno
: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Štencel, Bartejs, D. Mikyska – Zaťovič (A), Hruška, M. Erat (A) – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák (C), Horký – Plášek, R. Zohorna, Haščák.  
HC VERVA Litvínov: Kantor (41. Soukup) – Kubát (A), Sörvik, L. Doudera, Gula, Dietz, K. Pilař, Z. Sklenička – J. Černý, V. Hübl (A), Jánský – Trávníček (C), Gerhát, Vandas – Matoušek, Válek, Jurčík – Helt, J. Šimeček, Stříbrný.