Kometa s Plzní: znovu prohra o gól

Plzeň, Brno /ANKETA, FOTOGALERIE/ - Podobný průběh a nakonec těsná porážka. Hokejisté brněnské Komety nakročili do druhé čtvrtiny hokejové extraligy stejně, jak soutěž letos načali. S Plzní i podruhé prohráli 1:2.

9.10.2009 3

Hokej Plzeň vs. BrnoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Vážení čtenáři, hlasujte v pravidelné anketě v pravém sloupci. Konečné výsledky ankety, která skončí v neděli ve 20:00, najdete v pondělním vydání Brněnského deníku Rovnost.

Západočeši rozhodli dvěma brankami při nestandardním počtu hráčů na ledě. V první třetině jim při vlastní přesilovce školáckou hrubkou daroval gól Radim Bičánek. Rozhodující úder zasadil Brňanům v početní výhodě Vlasák, který po závaru doklepával puk do odkryté části Trvajovy klece.

„Po fyzické i psychické stránce to bylo mnohem těžší utkání, než se může zdát. Hráli jsme sice s posledním, ale na druhé straně nyní posíleným a odolným týmem. Brno disponuje výbornou defenzivou podpořenou brankářem Trvajem,“ hodnotil výhru plzeňský kouč Marian Jelínek.

Brněnský brankář předvedl další ze skvělých výkonů a dlouho udržoval Kometě bodovou naději. „Je pravda, že jsem byl hlavně ve druhé třetině v permanentním pohybu. Škoda, že jsme nakonec neudělali ani bod,“ posteskl si po zápase hostující brankář.

Jeho tým v Plzni nesehrál špatnou partii, přesto ve většině zápasu odolával výpadům domácích hokejistů, které opět vedla za výhrou brilantní Strakova formace. „Plzeň na nás podle očekávání vyrukovala s agresivním přímočarým hokejem. My jsme dlouho odolávali, ale pak jsme domácím nabídli první gól fatální chybou při vlastní přesilovce. Soupeře jsme nedostali pod tlak a naše střelba byla tristní,“ kritizoval své svěřence brněnský asistent Václav Baďouček.

Brněnští hokejisté sice dokázali reagovat na plzeňskou úvodní branku. Erat v 15. minutě nadvakrát šikovně překonal Salfického. Jenže po druhé plzeňské brance už nenašli další síly na vyrovnání. Závěr navíc po Brabencově vyloučení dohrávali v oslabení. Kometa nenavázala na dvě vítězství a o zlepšení reputace se pokusí v neděli v domácí bitvě proti Litvínovu.

TOMÁŠ SVOBODA A KAREL ŠOPR

Byly poslední dobré výsledky Komety jen náhoda?