Brněnští hokejisté zakončili účinkování v letošním Tipsport Cupu pěstním soubojem. Divoká rvačka brněnského zadáka Roberta Kántora s třineckým útočníkem Petrem Kankem skončila remízou. Kometa jako celek však dopadla hůře, Ocelářům podlehla 1:4.

„Nevím, co si oba kluci udělali. Ale je dobře, že si sjednáváme u soupeřů respekt už před extraligou,“ uvítal závěrečnou hru pěstí obránce modrobílých Tomáš Houdek.

Jeho tým však v zápase moc důvodů k radosti neměl. Kometa před zaplněným blanenským stadionem zaspala úvod a po čtyřech minutách prohrávala po Tomasově brance 0:1. „Začali jsme hodně zakřiknutě, jako bychom se báli. Druhá třetina už byla z naší strany mnohem lepší,“ povídal brněnský kouč Vladimír Kýhos.

Jeho svěřenci měli většinu zápasu mírnou převahu, jejich soupeř však důsledně trestal skuliny v obraně. Navíc Kometa inkasovala i ve vlastní přesilovce. „Zápas nám ukázal nedostatky a musím říct, že jich máme hodně. Hlavně co se týká obranné třetiny, tam máme nepořádek. A v přesilovce dostaneme góly,“ rozčiloval se Kýhos.

Třinec vyškolil Kometu několika bleskovými akcemi. Po Květoňově gólové ráně se za Oceláře dokonce dvakrát trefil Balej. „Hráli ve vysokém tempu. Zdálo se mi, že jsme chvílemi nestíhali,“ posteskl si brněnský útočník Kamil Brabenec.

Modrobílí dali sbohem Tipsport Cupu, ve skupině D skončili na čtvrtém místě. „Pořád hodně trénujeme. Možná týmu chybí taková jiskra. Soupeř mi připadal živější. Máme tři neděle času do začátku extraligy a určitě máme na čem pracovat,“ uzavřel Vladimír Kýhos.

Útočník brněnské Komety Kamil Brabenec nebyl spokojený s výkonem proti Třinci: Zdálo se, že nestíháme

ROZHOVOR - Hokejová Kometa musela v přípravě vytrpět druhou porážku s extraligovým týmem. Po Vítkovicích si na brněnský tým vyšlápl Třinec. Útočníkovi Kamilu Brabencovi se výkon příliš nezamlouval. „Oni nasadili extraligovou úroveň, my bohužel ne,“ lamentoval třiatřicetiletý matador po utkání.

Zápas s Třincem se Kometě moc nepovedl. V čem byla chyba?
Měli jsme šance, ty jsme nevyužili. Soupeř byl naopak hodně produktivní. To je hokej, musíme se z toho poučit. Podíváme se na chyby, nic jiného se s tím dělat nedá.

Třinec byl třetím extraligovým týmem, na kterého jste v přípravě narazili. V čem byl jiný oproti Zlínu a Vítkovicím?
Hrál dost ofenzivně. Celý jejich systém je na tom založený, není pro ně problém dát čtyři góly. Navíc hráli ve vysokém tempu. Zdálo se mi, že jsme chvílemi nestíhali.

Mělo podle vás utkání extraligovou úroveň?
Z jejich strany určitě, z té naší bohužel moc ne.

V Tipsport Cupu jste už nemohli postoupit dál. Nebyla tam kvůli tomu z vaší strany laxnost?
Myslím, že ne. Je to ale stále příprava. Mění se sestavy, tedy kromě prvního útoku, to není úplně jednoduché. Od toho takové zápasy hrajeme. Liga začíná v září a my na ni musíme být připravení.

Mimochodem, mrzí vás, že neobhájíte v poháru titul z posledního ročníku?
Mě konkrétně ne, pohár nemá v podstatě význam. Minulý rok jsme ho vyhráli, ale do extraligy nás to nedostalo.

Zápas byl vyhecovaný, na konci se popral Robert Kántor s Petrem Kankem…
Města k sobě mají blízko, je to Morava. Pak stačí jeden zákrok a za chvíli přijde odveta. Pořádně nevím, o co mezi kluky šlo. Robert tohle ale umí. Když někdo dělá zle, proč jeho zkušeností nevyužít.

Hrál jste v útoku s Radkem Procházkou a Lubošem Korhoněm. Dokážete si představit, že byste spolu nastupovali i v sezoně?
Kluci jsou to kvalitní, ale člověk si hlavně musí zvyknout. S Korhym už jsem hrál loni, spíš se k nám hledá centr.