A tak mužstvo s úlevou vítá reprezentační pauzu. „Jsme za ni rádi. Kluci dostali na začátek týdne volno. Mohou přijít na jiné myšlenky a někteří se dají dohromady,“ hlásil sportovní manažer Pavel Zubíček.

Brňané v neděli po porážce 1:3 nechali všechny body v Pardubicích, podruhé v sezoně ztratili třetí zápas v řadě a vypadli z elitní desítky. „Poslední porážka nám na klidu nepřidala, ale na osmé místo ztrácíme tři body, navíc máme zápas k dobru, protože budeme dohrávat první kolo s Kladnem,“ dodal Zubíček.

Modrobílé stále sužují týdenní výkyvy. „Snažím se v tom najít i pozitivum. Alespoň nejsme pro soupeře tak čitelní,“ řekl kouč Zdeněk Venera.

Tomu přidělaly starosti bolestivé grimasy Holce a Bičánka. První z marodů dnes „slaví“ 24. narozeniny v posteli se dvěma zlomenými žebry. „Má naordinovaný klid. Teprve za tři týdny může začít bruslit, ale bez osobních soubojů. Do zápasů se vrátí nejdřív za měsíc,“ popsal jeho stav Zubíček.

Příznivější vyhlídky na návrat má čerstvě zraněný obránce Radim Bičánek, který odstoupil z pátečního zápasu s Libercem. „Má natažený úpon v noze. Hned dostal injekci, jeho zranění by nemělo být dlouhodobější. Zítra zkusí trénovat,“ naznačil Zubíček.

Příznivější zprávy už slýchá i dlouhodobý marod Radim Hruška. Nejlepší brněnský střelec uplynulé sezony se téměř půl roku léčil s operovaným ramenem, vrátil se jen na pár zápasů a v říjnovém duelu s Českými Budějovicemi si natrhl stehenní sval. „Dvě vážnější zranění za sebou? S ničím podobným jsem se nesetkal. Snad to teď bude lepší,“ povídal centr. Ten už možná brzy po pauze znovu nazuje brusle. „Pomalu teď začne s lehkým tréninkem na kole. Po návratu doktora Ziegelbauera z reprezentačního srazu půjde na ultrazvuk, který napoví, jak se sval zahojil,“ dodal Zubíček.

Marodi Komety

Miroslav Holec – útočník – 24 let

Druhý nejproduktivnější hráč týmu si zlomil dvě žebra při úterním zápase na Spartě. Týmu bude v zápasech chybět ještě minimálně měsíc.

Radim Bičánek – obránce – 36 let

Nejzkušenější brněnský obránce si natáhl úpon na noze v pátečním zápase s Libercem. Jeho zranění nemá být dlouhodobější. Zítra by se měl zapojit do tréninku.

Radim Hruška – útočník – 27 let

Nejlepší loňský střelec Komety chybí už od 9. října, kdy si v zápase s Českými Budějovicemi natrhl stehenní sval a diagnóza zněla minimálně pět až šest týdnů odpočinku. Centr v tomto týdnu zatíží nohu lehkým tréninkem na kole.