Tahle záhada má dvě varianty. Prvně to vypadalo na Jana Hrušku, jenže v posledních duelech se na postu třetího centra vyskytuje Jakub Lev. „Zvládl by i pozici uprostřed druhé formace,“ nabídl pohled na Lva hokejový expert Jakub Koreis.

Trenéři Komety si dlouho malovali lajnu s Plekancem, Karlem Pláškem mladším a právě Lvem na křídle. Pak ale ze sestavy vypadl Plášek a formace se přeskupily tak, že do té doby Hruška alternující na třetím centru, se posunul s Lubošem Horkým k Plekancovi. A vzplála vzájemná chemie. Vždyť třeba ve čtvrtečním přípravném utkání se tohle trio podílelo hned na třech brankách při vítězství 4:1 nad Slovanem Bratislava.

Když spolu nastoupilo poprvé, Kometa sice padla 3:6 s Třincem, ale Hruška vstřelil dvě branky a na třetí nahrál parťákovi Horkému. „Příprava slouží k tomu, aby se vyzkoušelo několik variant,“ líčil Hruška, který většinu kariéry odehrál na centru, ale přesun na křídlo mu nevadí. „Nikdy jsem nebyl ortodoxní centr. Umím se přizpůsobit,“ vysvětloval.

Škatulata v sestavě nepoškodila ani Lva. Z křídla druhé lajny se posunul na post centra třetí. A stejně jako Hruškovi mu to náramně sedlo. Vedle sebe vyfasoval dva praváky – Jakuba Orsavu a Lukáše Kucseru.

Tohle trio pro změnu režírovalo skalp Zlína 2:1. „Nevybírám si, kde nastoupím. Na centru, nebo na křídle? Je mi to jedno,“ pravil Lev, který obdobně jako Hruška nemá problém ani s jedním postem. „Dokáži zahrát všude. Záleží jen na trenérech, kam mě postaví,“ uvedl Lev.

O finální podobě sestavy rozhodnuto není, ale variant je víc.

Pohodová práce proti Slovanu, ale jen čtyři vstřelené branky

Hned v první minutě přežili velkou šanci soupeře, ale pak převzali vládu na ledě. Hokejisté Komety si v sedmém z devíti naplánovaných přípravných utkání před novou sezonou připsali pátou výhru, když zdolali na domácím ledě Slovan Bratislava 4:1.

Základy výhry položili Brňané už v prvním dějství. „Hosté měli šanci hned v úvodní minutě, ale jinak nám první třetina vyšla. Náš pohyb a zároveň soupeřův nepohyb nám umožnil spoustu zajímavých akcí v útočném pásmu. Dali jsem dva góly a pod dojmem, že se nemůže nic stát, kluci následující dvě části už neodehráli tak kvalitně," sdělil hlavní trenér Komety Petr Fiala.

Domácí na ledě excelovali, a přátelák tak často přetavovali v exhibici. „Hráči to někdy přehrávali, chtěli si dát puk do prázdné. V závěru jsme pak hráli laxněji směrem dozadu, kluci asi nechtěli, aby Karel Vejmelka měl nulu," pravil s nadhledem Fiala.

Ví, že nejnáročnější písemky před startem nového extraligového ročníku jeho svěřence teprve čekají. „Závěrečné prověrky nás čekají na ledě Olomouce a doma proti Zlínu," líčil.

Kometa Brno - Slovan Bratislava 4:1
Třetiny: 2:0, 1:0, 1:1.
Branky a nahrávky: 6. Plekanec (Horký, Hruška), 15. Gulaši (Hruška, Plekanec), 22. Horký, 42. Orsava (Gulaši) – 58. Sloboda (Bačík, Bondra).
Diváci: 3 921.
Kometa: Vejmelka – Pyrochta, Bartejs, Baranka, Němec, Gulaši, Štencel, Mikyska – Zaťovič, Holík, Mueller – Hruška, Plekanec, Horký – Orsava, Lev, Kucsera – Plášek, Kusko, Kratochvíl.
Slovan Bratislava: Habal – Štajnoch, Hudec, Bačík, Sersen, Meszároš, Podlipnik, Demo, Šedivý – Puliš, Urbánek, Kukumberg – Viedenský, Abdul, Bondra – Miklík, Petráš, Jendek – Sloboda, Kytnár, Žitný.