Duel dvou prozatím nespokojených celků okořenila i bratrská bitva Martinců. Zatímco starší Patrik stál na domácí střídačce, Tomáš vedl jako hlavní kouče Hradec Králové.

Dlouho to vypadalo, že brněnský lodivod svého bratra poprvé porazí po základní hrací době, ještě minutu před koncem vedla Kometa 2:1. Jenže pak předvedla další kolaps. „Dvakrát jsme byli ve vedení, dvakrát nás soupeř dotáhl. Je to hrozná škoda,“ kroutil po utkání hlavou brněnský asistent trenéra Jiří Horáček.

Zmar Komety tak nebere konce. Čtyřiadvacet vteřin ji dělilo od toho, aby po dvanácti utkáních konečně zvítězila za tři body. Místo toho Brňanům zasadil dva hřebíčky do rakve hradecký Lukáš Cingeľ a nelichotivá série pokračuje dál. „Musíme prostě přidat. Pak můžeme být úspěšní a dotáhnout podobné zápasy do vítězného konce,“ podotkl Horáček.

Díky získanému bodu sice brněnský tým poskočil na deváté místo extraligové tabulky, tím však výčet pozitiv končí. Na předposlední Karlovy Vary má už náskok pouhých tří bodů, především však zatím nepřináší kýženou změnu ani trenérská rošáda. Ve čtyřech utkáních pod taktovkou Patrika Martince zapsala Kometa jedinou výhru. Navíc po prodloužení proti poslednímu Kladnu. „Proti Hradci Králové to z naší strany bylo odpracované a odbojované utkání. Jenže stejně je z toho nakonec prohra po prodloužení,“ smutnil Horáček.

Pro brněnského lodivoda Patrika Martince je včerejší porážka dvakrát bolestivá, musí totiž kousat další prohru se svým bratrem. Ani v dalším pokusu na něj nevyzrál za tři body. „Vzhledem ke konečnému výsledku jsme samozřejmě šťastní, s bráchou hrozně nerad prohrávám. Přestože byla Kometa téměř pořád o krok napřed, tak jsme ukázali charakter,“ pochvaloval si hradecký trenér Tomáš Martinec.

Kometa Brno - Hradec Králové 2:3 po prodloužení
Třetiny:
0:0, 1:0, 1:2 – 0:1.
Branky a nahrávky: 40. Holík (Kundrátek), 49. Horký (Flek) – 48. Jergl (Lalancette, Perret), 60. Cingel (Lalancette, Lev), 64. Cingel (F. Pavlík).
Rozhodčí: Stano, Šír – Axman, Synek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6446. Střely na branku: 25:32.
Kometa Brno: Čiliak – Kundrátek, Kučeřík, Holland, Ďaloga, Gulaši, Ščotka, Hrbas – Koblížek, Holík, Flek – Horký, Strömberg, Zaťovič – Kratochvíl, Kollár, Süss.
Hradec Králové: Kiviaho – McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Rosandić, Marcel – Lev, Cingel, Morong – Okuliar, Pilař, R. Pavlík – Jergl, Lalancette, Perret – Doležal, Štohanzl, Moravec.