Mueller se rozjel do útočného pásma, nahrál Martinovi Zaťovičovi, který mu puk vrátil, a americký snajpr nezaváhal. „Jeli jsme dva na jednoho, tohle cvičíme. Kamil Pokorný nám nadává, když nevystřelíme. Řve na nás, že jsme magoři, takže jsem udělal zase to, co na tréninku, a vyšlo to. Aspoň mu můžu na chvíli zavřít pusu,“ vykládal s humorem brněnský forvard Zaťovič.

Ten se ve vypjatém zápase dostával do potyček s hvězdným sokem Jan Kovářem. „Honza to dělal schválně, my se známe a rozhodčí to moc nebrali. Mně to nevadí, je to taková sranda. Ani jsme spolu nemluvili, jen jsme se napadali. Byl nažhavený, takže mi chtěl asi něco dokázat,“ usmíval se Zaťovič.

Tomáš Plekanec při zápase Komety Brno proti Spartě Praha
Plekanec přerušuje svoje angažmá a vrací se do zámoří. Jsem i táta, vysvětluje

Hráčům Komety se největší hvězdu soupeře podařilo rozhodit, čímž ji eliminovali. „Účel to splnilo, ne? Byl dvakrát na trestný, takže plán vyšel,“ líčil útočník Komety Tomáš Plekanec.

Kometa Brno - Škoda Plzeň 3:2

Třetiny: 2:1, 1:1, 0:0.
Branky a nahrávky: 4. Mueller (Zaťovič), 9. R. Zohorna (M. Erat), 29. Dočekal – 11. Jones (Stach, Kratěna), 33. D. Kindl (V. Němec, J. Kindl).
Vyloučení: 7:8.
Využití: 0:0.
Střely na branku: 37:25.
Zblokované střely: 8:8.
Rozhodčí: Hodek, Šír – Ondráček, Špůr.
Diváci: 7700.
Kometa: Vejmelka – O. Němec, Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Malec, Kučeřík – Mueller, P. Holík, Zaťovič – M. Erat, Plekanec, R. Zohorna – Vondráček, L. Čermák, Dočekal – Köhler, Hruška, Mallet.
Plzeň: Frodl – Jones, J. Kindl, L. Kaňák, Allen, Vráblík, Pulpán – Gulaš, Jan Kovář, Indrák – Kratěna, Kracík, Stach – D. Kindl, Preisinger, V. Němec – Eberle, Kodýtek, Straka – Kantner.

Obhájce Masarykova poháru výhru potřeboval, aby napravil zaváhání na ledě Chomutova. „Těžké utkání, které jsme dobře rozehráli. Vypracovali jsme si dvoubrankové vedení, ale škoda, že soupeř hned snížil,“ glosoval Zaťovič děj v první třetině, ve které druhou branku domácích přidal Radim Zohorna, jenž se tak dočkal prvního letošního gólu v extralize.

Hrál se pohledný hokej. Diváky ze sedaček zvedl i pěstní souboj Alexandreho Malleta s Miroslavem Preisingerem. Kanadský útočník ve službách Komety nejprve fauloval a pak ještě shodil rukavice. Vyfasoval šestadvacet trestných minut a do zbytku zápasu nezasáhl. „Je pravda, že v poslední době z jeho strany bylo hodně faulů. Myslím, že největší trest pro něj je, že nezasáhne do dalšího zápasu, protože nasbírá body, kvůli kterým nemůže hrát proti Olomouci,“ sdělil asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Ve druhé třetině vrátil Brňanům dvougólový náskok obrozený střelec Martin Dočekal. Jenže Plzeň záhy opět korigovala skóre na rozdíl jedné trefy. Těsné vedení si brněnský celek ustrážil. „Za třetí třetinu chci kluky pochválit za práci v defenzivě. Výborně bránili, pak jsme mohli vyjíždět do brejků. Měli jsme takové tři, ale nedali jsme je,“ dodal Pokorný.

Tradiční akci Svátek světla letos pořadatelé ozvláštnili velkým svítícím tunelem.
Svátek světla: paprsky provrtávají oblohu, fotonový tunel je jako barevná klec

Kometa se po vítězství na Plzní posunula na šestou příčku v nesmírně vyrovnané tabulce.