Severočeši předchozích devět utkání prohráli, ale do zápasu vstoupili aktivně. Právě proti úřadujícímu mistrovi se vyhecovali a v jedenácté minutě otevřeli skóre z přesilovky zásluhou Františka Lukeše. „Hlavně v první třetině jsme měli spoustu zbytečných vyloučení, často jsme hráli ve čtyřech, což nás stálo spoustu sil,“ řekl Haken.

Brněnský brankář Marek Čiliak dominoval a pochytal několik dobrých šancí. Jenže domácí zase zahrozili z početních převah.

Ve 48. minutě se prosadil norský obránce Daniel Sörvik a Hned za čtyři minuty na něj navázal také v přesilovce útočník Richard Nejezchleb. „Sehráli jsme daleko lepší zápas než ten poslední domácí (prohra 0:1 po nájezdech s Pardubicemi – pozn. red.), předvedli jsme krásné akce v přesilovkách. Mužstvo si od začátku šlo pro to, aby bodovalo, byli jsme aktivnější,“ těšilo domácího kouče Radima Rulíka.

Švýcarská výzva. V osmifinále Ligy mistrů čeká Kometu vítěz skupiny C EV Zug

Kometa se za žádného stavu nevzdává, což potvrdila i na severu Čech. Tentokrát její probuzení pouhých 6 minut a 35 sekund. Nejdřív do horního růžku branky zamířil Tomáš Bartejs, z úniku se prosadil Tomáš Vincour a 23 sekund před koncem utkání zaúřadoval kapitán Leoš Čermák.

„Mrzí mě, že jsme nezvládli závěr. Dalo se tomu předejít, věděli jsme, že má Brno nebezpečné brejky, to jsme si nepohlídali. V situaci šest na čtyři nás pak potrestali. Jsem rád, že jsme pak v nájezdech získali druhý bod,“ dodal Rulík.

Brňané neproměnili ani jeden nájezd, za Vervu se prosadili Lukáš Válek a Martin Hanzl. Kometa zvládla první čtvrtinu základní části na výbornou. Vede tabulku o bod před druhou Plzní a už v úterý hraje na ledě třetího Třince.

Verva Litvínov – Kometa Brno 4:3 po nájezdech (1:0, 0:0, 2:3 – 0:0)

Branky a nahrávky: 11. F. Lukeš (Kubát, Sörvik), 48. Sörvik (F. Lukeš, M. Hanzl), 52. Nejezchleb (M. Hanzl, F. Lukeš), rozh. náj. M. Hanzl – 54. Bartejs (Haščák, Malec), 58. Vincour (J. Krejčík), 60. L. Čermák (Zaťovič, M. Erat). Rozhodčí: Miroslav Petružálek, Jan Hribik – Kamil Zavřel, Lukáš Kajínek. Diváci: 4045.

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Kubát (A), Sörvik, L. Doudera, Gula, Z. Sklenička, Baránek, Dietz – F. Lukeš, M. Hanzl, Nejezchleb – J. Černý (A), Gerhát, Matoušek – Trávníček (C), Válek, Jurčík – J. Doležal, Jícha, M. Hořava.
HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Mlčák – Zaťovič (A), Hruška, M. Erat (A) – T. Svoboda, L. Čermák (C), Vincour – Dočekal, V. Němec, Haščák – Mallet, H. Zohorna, Nahodil.