„Rozhodla druhá třetina, ve které jsme uskočili o dvě branky. Závěr jsme si pak pohlídali," řekl asistent trenéra Komety Karel Beran.

Do vedení šli přitom jako první hosté, už po půl minutě hry překonal Čiliaka v brněnské brance veterán Pavel Patera. „Jenže stejně jako v neděli v Třinci jsme vedení ztratili. Od druhé třetiny nás Kometa přehrávala," věděl olympijský vítěz z Nagana, který do Olomouce přestoupil před sezonou.

Ve druhé třetině rozhodla zápas první útočná formace Komety. V polovině zápasu vstřelil rozhodující gól na 3:2 David Ostřížek. Ten přitom přišel do Brna v létě právě z Olomouce. „Bylo to pro mě takové pikantnější utkání. Ale zase přišla výborná návštěva, která nás strhla a hrálo se samo," popisoval centr své dojmy z duelu proti nedávnému zaměstnavateli

O chvíli později pak poslal domácí do dvoubrankového vedení Petr Ton. Nejproduktivnější hráč minulé sezony se trefil za Kometu v soutěžním utkání poprvé. „Nebyl jsem nějak nervózní, že jsem ještě nedal gól. Postupně se sehráváme, dneska jsem měl víc střeleckých pokusů, než v předchozích zápasech," upozornil kanonýr, který už nasbíral v sezoně taky čtyři asistence.

Rozhovor s bývalým brankářem Komety a nyní gólmanem Olomouce Jiřím Trvajem si přečtěte v sobotním tištěném Deníku Rovnost

Fanoušci Komety už dlouholetého sparťana definitivně přijali mezi sebe. Před jeho nájezdem hala bouřila nadšením, po pěkné trefě k tyči pak zpívala nový chorál o čtyřicetiletém kanonýrovi. „Zaslechl jsem to. Člověk nečeká, že po takhle krátké době už o něm lidi vymyslí nějakou písničku. Je to příjemné a snad dám lidem za vděk co nejčastěji," těšila Tona reakce brněnského publika.

Zatímco domácí si užívali oslavné chorály, Olomouc si po výhře nad mistrovským Zlínem připomněla extraligovou realitu. „Pořád nám chybí větší důraz před brankou," litoval trenér Petr Fiala.

Kometu už v sobotu čeká dlouhá cesta na sever Čech, kde zítra vyzve Litvínov, který po čtyřech kolech překvapivě vede extraligovou tabulku. „To je jediné utkání, na které teď myslím," sdělil Ton, kterého příští pátek čeká v hale Rondo první zápas za Kometu proti Spartě, kde hrál jedenáct let.

HC Kometa Brno - HC Olomouc 4:2 (2:2, 2:0, 0:0).

Branky a nahrávky: 4. H. Zohorna (J. Káňa II), 20. J. Káňa II (H. Zohorna), 31. Ostřížek (P. Ton, J. Hruška), 37. P. Ton z tr. střílení - 1. Patera (Diviš), 13. Diviš (Skrbek, Hrňa). Rozhodčí: R. Polák, Šindler - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 7009.

Brno: Čiliak - Kuboš, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Ptáček, König - P. Ton, Ostřížek, J. Hruška - T. Svoboda, H. Zohorna, J. Káňa II - J. Svoboda, L. Čermák, Dočekal - P. Mrázek, Raška, Vondráček. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.

Olomouc: Trvaj - Houdek, Skrbek, Vyrůbalík, Staněk, Rašner, Majeský, Škůrek - Hrňa, Patera, Diviš - Rác, Marosz, Cibák - Matai, Zuzin, Laš - Jergl, Kucharczyk, Buc. Trenéři: Fiala a Dopita.